chrome firefox opera safari iexplorer

Підприємці Львівщини готові фінансово підтримати екс-«беркутівців»

29 Січня 2014 о 12:32
zaxid.net

Львівські підприємці фінансово підтримають колишнього «беркутівця», який публічно заявив про свою відставку. На сприяння у працевлаштуванні можуть розраховувати й інші правоохоронці, запевнили в Комітеті підприємців Львівщини.

Як інформує DW, активісти львівського Євромайдану, політичні партії, зокрема ВО «Свобода», звернулися до бізнесменів області із закликом сприяти працевлаштуванню службовців, які написали заяви на звільнення з лав МВС або планують це зробити.

«Наше завдання – допомогти їм. Влада опирається на силовиків, а ми маємо позбавити її цього козиря. Звільнення і публічні заяви екс-«беркутівців» підривають цей режим. Охочих звільнитися багато, але перспектива безробіття стримує їх», – зазначив голова Львівського міського осередку ВО «Свобода» Маркіян Лопачак.

Видання повідомляє, з посиланням на члена Комітету підприємців Львівщини Ярослава Рущишина, що 45-річного екс-«беркутівця» Ярослава, який 24 січня подав рапорт на звільнення з органів МВС, підприємці Львівщини вирішили впродовж півроку фінансово утримувати. Чоловік публічно зізнався, що прослужив у спецпідрозділі 24 роки, але тепер не може без сорому дивитися в очі хлопцям, які роблять такі безчинства, і не може бути на службі у держави, якою керують люди з судимістю: «Людей уже не вернеш, але я хочу вибачитися за тих хлопців, за героїв, за вірменина».

Як відомо, разом з паном Ярославом рапорти на звільнення подали четверо працівників спецпідрозділу «Беркут», один з них – перебуваючи в Києві.

Бізнесмен Рущишин запевнив: «Ті, хто вже написав заяви, проявивши своє сумління, а також сім'ї загиблих на Майдані отримають допомогу і однозначно будуть забезпечені роботою».

Окрім того, Комітет підприємців Львівщини також готовий обговорити можливість працевлаштування тих, хто ще сумнівається, але думає про відставку. «Одна справа, коли люди однозначно роблять свій вибір і йдуть, інша справа, коли міліціянти чекають розв’язки протистояння, а вже потім «перебігають», – пояснив член Комітету підприємців. Комітету треба скласти перелік компаній, які готові будуть взяти до себе відставних службовців, враховуючи специфіку їх діяльності і чималу зарплату у 4-5 тис. грн, додав бізнесмен.

Як зазначає DW, про готовність фінансово підтримати екс-«беркутівців» також днями заявили і чернівецькі банкіри. Зокрема, банкір і активіст Майдану Петро Олексюк публічно озвучив свій намір платити впродовж півроку зарплату двом колишнім працівникам спецпідрозділу в обмін на рапорт про звільнення. «Допоки вони шукатимуть роботу, або змінюватиметься влада, ми гарантуємо їм виплати, – зазначає в інтерв’ю регіональним ЗМІ банкір. – Головне,щоб людей більше не били».

Тим часом 26 січня львів’яни за громадською ініціативою зібралися під військовими частинами МВС, аби подякувати «сміливцям» за подані звільнення. Активісти роздавали листівки з юридичними порадами щодо захисту прав співробітників військових об’єднань, коли їх змушують виконувати незаконні накази. На листівках вказано телефони безкоштовної правової допомоги для правоохоронців.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Суспільство

25 жовтня

Інші дати
Народився Василь Скуратівський
(1939, хутір Великий Ліс Житомирської обл. - 2005) - український письменник, журналіст. етнограф. Автор книг "Берегиня", "Вінець", "Український рік", "Мамина молитва" та ін.
Розгорнути
Народився Султан Амет-Хан
(1920, м.Алупка, АРК – 1971) – видатний радянський льотчик-випробувач, двічі Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Карп Трохименко
(1885, с. Сущани, Київська область - 1979) – український художник. Автор циклу картин «Моя рідна Батьківщина», розписів церков.
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України