chrome firefox opera safari iexplorer

Проект бюджету-2014 збільшує видатки на владу і заощаджує на хворих дітях

10 січня 2014 о 11:47
newsprom

Аналіз проекту державного кошторису на 2014 рік дає підстави вважати, що однією з основних технологій влади буде масовий підкуп великих електоральних груп за допомогою бюджетних ресурсів.

Про це пише Андрій Скумін у статті «Українського тижня».

Зокрема, в проекті бюджеті 2014 року закладено збільшення фінансування місцевих державних адміністрацій (насамперед в оплаті праці), тобто тих органів, службовці яких безпосередньо працюють «у полі».

До прикладу, якщо на Харківську ОДА 2013 року планували видатки за загальним фондом на рівні 152,7 млн гривень (зокрема, на оплату праці 100,4 млн), то на 2014-й відповідна цифра становить 176,7 млн (із котрих 120 млн гривень — на зарплати). Аналогічною є картина видатків на органи виконавчої влади загальної компетенції в усіх областях.

«Звідси можна зробити висновок, що керівники місцевих державних адміністрацій додатково отримають 0,54 млрд гривень ресурсу (на 19,4% більше, ніж у 2013-му), з них 0,4 млрд гривень (на 21,6% більше проти минулого року) – додатково на оплату праці службовців МДА.

З огляду на те, що сьогодні посадовий оклад становить лише третину зарплати держслужбовця, а решту (у вигляді доплат, надбавок) йому видають за рішенням керівника, то бюджет 2014 року однозначно мотивуватиме персонал місцевих державних адміністрацій до виконання різного роду політичних завдань», — йдеться у статті.

Автор зауважує, що особливо цинічний вигляд «політичні» видатки, передбачені проектом держбюджету на 2014 рік, мають на тлі урізання соціальних.

До прикладу, на заходи з реабілітації хлопчиків та дівчаток із дитячим церебральним паралічем у 2014 році уряд Азарова — Арбузова запланував аж 675 тис гривень (проти 49,6 млн гривень у 2013-му).

«Так, діти-церебральники не ходять голосувати, але невже це причина для втрати елементарної людяності й співчуття?», — йдеться у статті.

Розділи: Аналітика

25 вересня

Інші дати
Народився Ігор Герета
(1938, с. Скоморохи Тернопільської обл. - 2002), український мистецтвознавець, археолог.
Розгорнути
Народився Анатолій Солов’яненко
(1932 - 1999) – всесвітньо відомий український співак, громадський діяч. Герой України (посмертно). У репертуарі А.Солов’яненка 17 оперних партій, безліч арій, романсів, народних пісень.
«Чорнії брови, карії очі, Темні як нічка, ясні як день, Карії очі - чарі дівочі! Де ви навчились зводить людей.» («Чорнії брови, карії очі» , слова: К.Дмитрашко).
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі