chrome firefox opera safari iexplorer

Кетрін Ештон підбила підсумки візиту до Києва в офіційній заяві

06 лютого 2014 о 13:37
telegraf.com.ua

Наприкінці свого візиту до Києва високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон оприлюднила заяву, у якій пообіцяла зробити тему ситуації в Україні головною під час саміту ЄС наступного тижня.

«Дозвольте розпочати з того, що я дуже рада знову повернутися до Києва. Мій візит до столиці України є особливо важливим з огляду на те, що я головуватиму на зустрічі Ради міністрів ЄС із закордонних справ, яка відбудеться у понеділок. Під час цього засідання, що відбудеться у Брюсселі, зберуться 28 міністрів закордонних справ країн-членів Євросоюзу для обговорення наших регулярних тем. Першою темою, яку я внесла у порядок денний зустрічі, – це обговорення ситуації в Україні.

Я хочу подякувати усім співрозмовникам, зокрема людям з України, з якими я зустрілася під час Мюнхенської конференції з безпеки, а також тим, з ким я зустрічалася в ці останні дні мого перебування у Києві.

З усіма своїми співрозмовниками я обговорила низку питань. У підсумку я була дуже вражена тим, що питання, які піднімалися під час наших дискусій майже з усіма тими, з ким я мала зустрічі, були одними й тими самими.
По-перше, попри те, що насильство потроху вщухає, існує доволі велике занепокоєння щодо ситуації на місці. Також є велике прагнення пересвідчитися у притягненні до відповідальності усіх, хто вчиняв насильство, а також побачити прозорий та незалежний процес, який вестиме до досягнення цієї мети. Я вже зазначала, що ми дуже прагнемо – і навіть більш, ніж прагнемо — допомогти підтримати такий процес, який, як на мене, є вкрай важливим.

Точиться також багато дискусій щодо конституційної реформи; вони відбуваються як у Верховній Раді, так і серед політичних лідерів країни. Здається, ці дискусії відбуваються із розумінням того, що існує потреба в реформах, які призведуть до повернення до елементів Конституції зразка 2004 року, але також визнаватимуть потребу змін, які можуть і мають бути здійснені. Знову ж, ми будемо більш ніж раді поділитися експертною думкою і порадами. Ми – у Європейському Союзі та інших інституціях, з якими ми маємо зв’язок, – маємо достатні можливості, аби допомогти досягти цієї мети. Здається, це є тим полем, яке дасть людям відчуття безпеки і відчуття того, стабільність повертається.

Окрім того, звичайно, ми обговорювали економічні питання. Протягом минулого місяця я багато разів говорила про важливість підтримки української економіки. Проте така підтримка має супроводжуватися певнимиумовами. Дуже важливо буде побачити необхідні економічні реформи Україні, адже йдеться про справжню економічну підтримку та інвестиції. І мова йде не про короткотермінові результати, а про довготермінову перспективу. Йдеться про здатність економіки не лише зростати в успішних секторах, але й розвиватися в інших сферах. Під час усіх своїх дискусій я досить чітко зазначала: ми прагнемо бачити економічну підтримку країни саме за таких умов.

Хочу також відзначити, що усі мої співрозмовники переконали мене в тому, що всі розуміють, якими є ці елементи та що має статися. Все, що я можу зробити зараз, – це закликати усіх тих, хто має таку можливість, зробити так, аби наші дискусії не стояли на місці, а діалог продовжувався. Також потрібно, аби вони зробили так, щоб країна змогла вийти з кризи та рухалася уперед позитивним шляхом».

Джерело: iPress.ua
Розділи: Суспільство

29 травня

Інші дати
Народився Петро Карманський
(1878, м. Цєшанув, Польща - 1956) - український поет, педагог,перекладач, член групи письменників "Молода муза". Представник раннього українського модернізму. Автор збірок віршів "З теки самовбивці", "Блудні огні", "До сонця". Переклав "Божественну комедію" Данте, окремі твори Гюго та ін.
Засну, як легіт, в сірій скибі, Розвіюсь, мов рідка імла, Візьму з собою злидні й болі, Оставлю вам самі діла. (Петро Карманський)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі