chrome firefox opera safari iexplorer

Кількість українських студентів у Європі зросла на 40%, – дослідження

17 лютого 2014 о 15:22
ua-slovo.net

Найбільші темпи зростання кількості студентів-українців демонструють Польща, Іспанія, Канада, Італія, Чехія, Австрія та Великобританія.

Про це повідомили у прес-службі Центру дослідження суспільства.

Як відзначили в прес-службі, протягом останніх п’яти років кількість громадян України в вузах Польщі потроїлася, в Іспанії, Італії і Канаді подвоїлася, а в університетах Чехії, Австрії та Великобританії збільшилася на 41%.

Водночас українці стали менше обирати університети США і Франції, починаючи з 2008 року, їхня кількість там знизилася на 13% і 5% відповідно. У короткостроковій перспективі також зменшується кількість української молоді в російських ВНЗ. З 2010 по 2012 роки кількість українських студентів денної форми навчання в російських вузах зменшилася на 6% – з 4 тис.919 осіб до 4 тис. 644 осіб.

Загалом за останні п’ять років студентів з України стало більше в державах Європейського Союзу на 38%. Якщо в 2008 році ця цифра становила 18 тис., то в 2013 році європейська освіта обрали майже 29 тис. осіб, йдеться в повідомленні.

Як додали в прес-службі, українці обирають різні спеціальності, тому складно говорити про якісь пріоритети. В австрійських університетах українські студенти найчастіше вивчають економічні, соціальні та гуманітарні науки – понад 70% вчиться саме на цих напрямках.

Студенти у Франції найчастіше вивчають економіку та різні прикладні науки. У Росії найбільш популярними серед українців є економічні та гуманітарні дисципліни, а фізико-математичні спеціальності посідають третє місце, пише УНІАН.

Джерело: zik.ua
Розділи: Новини освіти

17 жовтня

Інші дати
Народився Володимир Жаботинський
(1880, м. Одеса – 1940) – єврейський письменник і публіцист, ідеолог та один з лідерів сіоністського руху.
Розгорнути
Народився Яків Головацький
(1814, с. Чепелі, Львівська область – 1888), український лінгвіст, етнограф, фольклорист, поет, священик і педагог. Співзасновник об»єднання «Руська трійця», співавтор збірника «Русалка Дністровая». Найважливіша праця «Народні пісні Галицької і Угорської Русі. кн. 1-4.»
Солоденька рідна мово, Як би-м тя рад вчути! Із глубини серця свого Рад би-м піснь добути. Проспіваю співаночки, Де-но які знаю, Як би-м учув голосочок Із рідного краю. (Яків Головацький)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі