chrome firefox opera safari iexplorer

Кримський парламент і Раду міністрів захопили невідомі озброєні люди

27 лютого 2014 о 10:46
wz.lviv.ua

Невідомі зі зброєю сьогодні вночі захопили будівлі Верховної Ради автономії і Ради міністрів Криму в центральній частині Сімферополя.

Кримський парламент і Раду міністрів захопили невідомі озброєні люди
Про це повідомив лідер меджлісу кримських татар Рефат Чубаров.

« Подзвонили ... Повідомили , що будівлі Верховної Ради Криму і Ради міністрів Криму зайняті озброєними людьми в уніформі без розпізнавальних знаків. Їхні вимоги поки не виставлені» , — написав Чубаров на своїй сторінці в соцмережі « Фейсбук» .

Інформацію про захоплення двох будівель підтвердили і очевидці, які зараз пербувають у центрі міста.

Центр Сімферополя оточений правоохоронцями. Пішоходів і транспорт не пропускають і навіть забороняють фотографувати.

Тролейбуси від Центрального ринку в бік пл. Леніна не ходять.

За інформацією Чубарова, люди що захопили адмінбудівлі пронесли з собою багато зброї. Міліція їх поки не ідентифікувала.

Прем'єр-міністр Криму Анатолій Могильов не зміг потрапити у свій кабінет.

Над обома адміністративними будівлями вже встановлені російські прапори.

Усім школам дана команда, щоб діти не виходили на заняття.

Чубаров також закликав кримських татар не виходити на площу, наводити лад з озброєними людьми – справа держави: міліції й армії.

Станом на 8:30 Могильов виступив із телезверненням до кримчанам, у якому повідомив, що будівлі Радміну й Верховної Ради АРК захоплені озброєними невідомими, їх близько 50-ти, співробітників установ вивели, охоронцям дозволили забрати табельну зброю з собою. Ніхто не постраждав.

На 9 ранку призначені переговори із загарбниками, у них братиме участь Анатолій Могильов, він пообіцяв кримчанам поінформувати про розвиток подій.

У Криму оперативний штаб із представників влади й правоохоронних органів.

Могильов закликав до спокою й оголосив четвер вихідним, він попросив громадян не наближатися до кварталів поблизу адмінбудівель.

Як повідомив з місця події очевидець захоплення парламенту мешканець Сімферополя Максим, всі бойовики добре озброєні і «явно професіонали».

За його словами, захоплення відбулося за чітким, заздалегідь спланованим сценарієм. Спочатку у будівлю увірвалися близько 30 осіб. Після того, як звідти вивели міліціонерів, під'їхав автобус з якого вийшло ще приблизно 30 осіб з великою кількістю амуніції, серед яких були автомати Калашникова, снайперські гвинтівки СВД, гранатомети РПГ.

Невідомі люди, що захопили зі зброєю будинок Верховної Ради Криму і Ради міністрів АРК, кинули в журналістів світлошумову гранату.

Це відбулося в той час, коли журналісти, серед яких перебували представники іноземних ЗМІ, підійшли до будівлі, щоб взяти у невідомих коментарі.

«Ідіть, будемо стріляти», — кричали вони журналістам.

Журналісти не постраждали і пішли за оточення співробітників міліції.

У будівлі перебувають снайпери.

За словами мітингувальників, які побудували барикади біля будівлі, загарбників було близько 50 чоловік.

Центр Сімферополя оточений міліціонерами, громадський транспорт пускають в об'їзд.

Працівникам офісів у центрі рекомендують не виходити на роботу.

Розділи: Суспільство

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі