chrome firefox opera safari iexplorer

Мобільними телефонами володіють 88% українців — дослідження

04 лютого 2014 о 14:20

Проникнення мобільного зв'язку в Україні на кінець 2013 року становило 88% населення країни, повідомляється в звіті Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Згідно з проведеним опитуванням, 51% жителів України мають лише особистий мобільний телефон, а 37% громадян є власниками одночасно й мобільного, й домашнього телефонів. При цьому лише домашній телефон є у 6,1% опитаних українців, а жодного пристрою немає в кожного сімнадцятого респондента (5,9%).

За даними інституту, найбільший приріст користувачів виключно мобільного зв'язку відбувся серед жителів сіл і становив 62% всього сільського населення (зростання на 6,5%). При цьому проникнення мобільного зв'язку серед міських жителів країни наприкінці 2013 року становило 46% (зростання на 3%).

Найбільш активними користувачами мобільних телефонів минулого року були чоловіки (52% від загальної кількості опитаних) і молоді люди віком від 18 до 29 років (66%).

У свою чергу, лише стаціонарним домашнім телефоном частіше користуються люди у віковій групі 70 років і старші (25,5%).

У ході проведення дослідження в період із лютого по листопад 2013 року було опитано понад 2 тис. респондентів, що проживають на всій території України, віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3%.

Довідка УНІАН. Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) — це приватна українська компанія, яка співпрацює з Національним університетом «Києво-Могилянська академія». КМІС був заснований у 1990 році як дослідницький центр Соціологічної асоціації України, а з 1992 року перетворений у приватне підприємство.

На сьогоднішній день до складу КМІС входять департаменти, які спеціалізуються на проведенні соціально-економічних, маркетингових, політичних досліджень, досліджень здоров'я, а також департамент консалтингу та аудиту досліджень.

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути