chrome firefox opera safari iexplorer

Відтепер влада не має права на конфіденційну інформацію

28 березня 2014 о 10:12
ukrain.bazaza.net

Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко подякував експертам, медіаспільності та своїм колегам-народним депутатам за непросту роботу, яка була здійснена при підготовці та ухваленні Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про інформацію» (у новій редакції) та Закону України «Про доступ до публічної інформації» (реєстр. № 0947).

Як відомо, Комітет разом з експертами підготував 78 поправок до другого читання і протягом року переконував попередній, а тепер і нинішній Уряд в необхідності ухвалення даного законопроекту.

Микола Томенко повідомив, що ухвалений Закон передбачає внесення змін до 4-х кодексів та 53-х законів України. Серед найважливіших змін такі:

  • відкриття генеральних планів (забороняється включати до генеральних планів будь-яку інформацію з обмеженим доступом);
  • посилення прозорості інформації про державні закупівлі та приватизацію, а також публічної інформації фінансових установ та природних монополій;
  • встановлення права безкоштовного доступу до державної статистики, навіть якщо вона була підготовлена на замовлення приватних об’єктів;
  • відкритий доступ до протоколів сесій місцевих рад, рішень та висновків їх постійних комісій, посилення заборони обмежувати доступ до інформації про розпорядження комунальним майном і бюджетними коштами;
  • вилучення з Цивільного кодексу презумпції недостовірності і негативної інформації;
  • встановлення права відвідувати відкриті сесії Верховної Ради та місцевих рад не тільки для акредитованих журналістів, але й для будь-якої особи згідно з Конституцією та ін.

«Якщо загально оцінити ухвалений вчора закон, то мусимо зазначити, що вперше в історії України влада позбавилася права закривати інформацію від своїх громадян під егідою так званого «захисту конфіденційної інформації». Після прийняття цього законопроекту держава, тобто влада, не має права на конфіденційну інформацію. Конфіденційна інформація – це лише право громадянина та юридичної особи», – підсумував Микола Томенко.

19 січня

Інші дати
Хрещення Господнє (Водохреща)
Там, на річці на Йордані Там Господь Христос хрестився, З рук Хрестителя Івана У святій водичці вмився" (Ярослав Вільшанко)
Розгорнути
Народився Гордій Левченко
(1897, с. Дубрівка Житомирської обл. - 1981) - військово-морський діяч, адмірал, головнокомандувач Балтійського флоту. У 1939-1942 роках - заступник наркома ВМФ СРСР. Під час Другої світової війни керував обороною Криму.
Розгорнути
Народився Тимофій Левчук
(1912, с. Бистрівка Житомирської обл. - 1998) - українського кінорежисера, народного артиста. Фільми: "Іван Франко", "Калиновий гай", "Два роки над прірвою", "Помилка Оноре де Бальзака", "Родина Коцюбинських" та ін.
Розгорнути
Народилася Марія Тим'як
(1889, м. Косів Івано-Франківської обл. - 1970) - народний майстер мистецької кераміки. Створювала оригінальний побутовий посуд (миски, глечики), вазочки і фігурки, оздоблюючи їх геометричним орнаментом. Вироби зберігаються у музеях Києва і Львова.
Розгорнути