chrome firefox opera safari iexplorer

Відтепер влада не має права на конфіденційну інформацію

28 березня 2014 о 10:12
ukrain.bazaza.net

Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко подякував експертам, медіаспільності та своїм колегам-народним депутатам за непросту роботу, яка була здійснена при підготовці та ухваленні Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про інформацію» (у новій редакції) та Закону України «Про доступ до публічної інформації» (реєстр. № 0947).

Як відомо, Комітет разом з експертами підготував 78 поправок до другого читання і протягом року переконував попередній, а тепер і нинішній Уряд в необхідності ухвалення даного законопроекту.

Микола Томенко повідомив, що ухвалений Закон передбачає внесення змін до 4-х кодексів та 53-х законів України. Серед найважливіших змін такі:

  • відкриття генеральних планів (забороняється включати до генеральних планів будь-яку інформацію з обмеженим доступом);
  • посилення прозорості інформації про державні закупівлі та приватизацію, а також публічної інформації фінансових установ та природних монополій;
  • встановлення права безкоштовного доступу до державної статистики, навіть якщо вона була підготовлена на замовлення приватних об’єктів;
  • відкритий доступ до протоколів сесій місцевих рад, рішень та висновків їх постійних комісій, посилення заборони обмежувати доступ до інформації про розпорядження комунальним майном і бюджетними коштами;
  • вилучення з Цивільного кодексу презумпції недостовірності і негативної інформації;
  • встановлення права відвідувати відкриті сесії Верховної Ради та місцевих рад не тільки для акредитованих журналістів, але й для будь-якої особи згідно з Конституцією та ін.

«Якщо загально оцінити ухвалений вчора закон, то мусимо зазначити, що вперше в історії України влада позбавилася права закривати інформацію від своїх громадян під егідою так званого «захисту конфіденційної інформації». Після прийняття цього законопроекту держава, тобто влада, не має права на конфіденційну інформацію. Конфіденційна інформація – це лише право громадянина та юридичної особи», – підсумував Микола Томенко.

23 травня

Інші дати
Народився Лешек Дезидерій Владислав Городецький
(1863, с. Шолудьки Вінницької обл. - 1930) - архітектор, меценат. Автор Будинку з Химерами, собору святого Миколая в Києві та ін. Його називали "київський Гауді".
Розгорнути
Народився Григорій Чухрай
(1921, м. Мелітополь, Запорізька область – 2001) – кінорежисер, сценарист. Поставив кінокартини «Сорок перший», «Балада про солдата», «Чисте небо», «Пам'ять» «Трясовина» та ін.
Розгорнути
Народилася Христина Литвиненко-Волторніст
(1883, с.Христанівка, Полтавська область – 1978) – українська поетеса, бандуристка. Автор збірок віршів „Широким шляхом”, „Степові квіти”, пісень і віршів для дітей.
«Хто готує себе лише на те, щоб впрягатися до плуга, завжди матиме погоничів» (Олена Теліга)
Розгорнути