chrome firefox opera safari iexplorer

Україна втратить дві третини свого вилову риби

01 квітня 2014 о 17:34

Через анексію Криму Російською Федерацією Україна втратить близько дві третини свого вилову риби. Такі підрахунки озвучив голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

«2013 року Україна виловила 216 тис. тон риби. При цьому 82 тис. тон було виловлено в Азово-Причорноморському басейні, з яких 52 тис. тон — кримськими рибалками, що становить 65% вилову риби в регіоні. Плюс 98 тис. тон риби виловлеено чорноморським флотом у світовому океані, а це 100% вилову в океанських водах... Якщо додати ці цифри, то на частку Криму виходить 150 тис. тон, а це дві третіх всього вилову», — цитують Чистякова «Українські новини».

Голова Асоціації рибалок Криму Сергій Яценко пояснив, що всі сім суден океанського риболовецького флоту приписані до севастопольського порту. «Сім судів океанського флоту зараз знаходяться на промислі в океані, і керівництво Криму дало установку цим судам повернутися до Севастополя і підняти російські прапори», — сказав він. Капітани суден наразі не ухвалили рішення про подальші дії, пише УНІАН.

Чистяков спрогнозував, що втрата риболовецьких суден призведе до збільшення обсягу імпорту риби, а також до її подорожчання на внутрішньому ринку, оскільки вартість імпортного продукту залежить від коливань іноземних валют.

«Вихід з цієї ситуації є: необхідно терміново, негайно реанімувати і переформатувати галузь, розвиваючи аквакультуру, тобто вирощування риби у водоймах материкової частини України», — сказав Чистяков. За його словами, Україна має в своєму розпорядженні 1,1 млн га прісних водойм, в яких можна розводити рибу та інші водні організми.

Розділи: Довкілля

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути