chrome firefox opera safari iexplorer

Україна звернулася в міжнародний трибунал у справі про вбивства на Майдані

18 квітня 2014 о 10:26

Секретар Міжнародного кримінального суду (МКС) отримав від уряду України заяву про визнання його юрисдикції щодо злочинів, які, як стверджується, були вчинені на її території в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року.

Заяву було подано у відповідності зі статтею 12(3) Римського статуту міжнародного договору, який служить Статутом Міжнародного кримінального суду. Стаття говорить, що якщо «вимагається визнання юрисдикції державою, яка не є учасником цього Статуту, ця держава може за допомогою заяви, представленого Секретарю, визнати здійснення Судом юрисдикції стосовно даного злочину. Визнає держава співпрацює з Судом без яких би то не було затримок чи винятків...»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖУ Харкові проросійські активісти з битами напали на Євромайдан
Це означає, що тепер Міжнародний кримінальний суд має право розслідувати можливі злочини, які, як стверджується, були здійснені у зазначений період.

Однак визнання юрисдикції МКС не веде автоматично до початку розслідування. Прокурор МКС повинен буде вирішити, чи є надана інформація достатньою для порушення справи і звернутися з відповідним проханням до суддів.

Навіть якщо почнеться розслідування, Прокурор повинен буде вирішити, на підставі отриманих свідоцтв, чи варто просити суддів про видачу ордерів на арешт або повісток для явки в Суд особам, обвинуваченим у скоєнні злочинів, що підпадають під юрисдикцію МКС.

Компетенція МКС поширюється на найбільш тяжкі міжнародні злочини. Вона обмежена злочинами геноциду, агресії, злочинами проти людяності та військовими злочинами. Їх визначення містяться в договорі про створення Суду — Римському статуті. На сьогоднішній день Римський статут ратифікували 122 держави.

Держава може прийняти рішення ратифікувати Римський статут або зробити заяву відповідно до статті 12 (3) Статуту про визнання юрисдикції Суду щодо конкретного злочину. З проханням про порушення справи МКС може звернутися також Рада Безпеки ООН.

Україна підписала Римський статут 20 січня 2000 року, але поки що не ратифікувала цей документ.

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

29 березня

Інші дати
Марія Вольвач
1841 – українська поетеса, письменниця, громадсько-культурна діячка.
Розгорнути
Народилася Марійка Підгірянка
1891 – Марійка Підгірянка (Марія Ленерт-Домбровська) – українська поетеса, педагог. Авторка збірки поезій «Відгуки душі», поеми «Мати-страдниця», книжок для дітей «Вертеп», «Святий Миколай на Підкарпатській Русі», «Малий Василько», «Кравчиня Маруся», «Юркова мандрівка», «Зайчик і Лисичка», байок, казок, пісень, загадок.
«Спіть, діточки, спіть, Віченька стуліть ! Дрібен дощик стукотить, Вікнам казку гомонить… Дрібен дощик пада там, А тут тихо, тепло нам. При матусі рідненькій, У світличці чистенькій. Спіть, діточки, спіть. Віченька стуліть» (Марійка Підгірянка)
Розгорнути