chrome firefox opera safari iexplorer

В Одесі «антимайдан» і Євромайдан вирішили разом дати відсіч диверсантам

23 квітня 2014 о 14:20

Приклад порозуміння між людьми різних поглядів демонструє Одеса. Місцеві активісти з «антимайдану» та Євромайдану вирішили разом захищати місто від провокаторів та диверсантів, що намагаються спровокувати громадянський конфлікт, повідомляє Радіо Свобода.

Після жорсткої бійки між представниками проукраїнських сил, що у День визволення Одеси блокували Олега Царьова в готелі, де народний депутат мав давати прес-конференцію, та «антимаданівцями», які захищали кандидата у президенти, здавалося, що перемир’я вже не настане. Багато активістів постраждали й ситуація у місті загострилася.

Громада Одеси, розуміючи, що найбільша загроза спокою й миру надходить від завезених з області провокаторів, зайнялася облаштуванням блок-постів на в’їздах у місто. За словами одеситів, таким чином вони збираються запобігти проникненню в Одесу сторонніх з усіх областей – і західних, і східних.

Налагодивши постачання амуніції та провізії для людей, що тепер охороняють в’їзди в місто, Євромайдан звернувся до своїх опонентів із пропозицією займатися блок-постами разом. Ідеологічні супротивники – погодилися.

21 квітня силами «антимайдану» встановили перший блок-пост. За словами Євгена, активіста Одеської дружини, одесити мають самостійно вирішувати долю міста та займатись його безпекою. На його думку, до розбіжностей і потенціальної громадянської війни мешканців Одеси може призвести нав’язування чужої, зокрема західної, ідеології.

Керівник Самооборони одеського Майдану, Віталій, навпаки вважає, що війни в місті бути не може.

«Одесити не будуть воювати один з одним, бо завжди зможуть домовитись між собою, тому я готовий до співпраці з усіма, хто збирається захищати місто», – каже активіст.

Розсварити місто не вдалось 

Наразі між обома Майданами встановились нормальні стосунки – керівники силових частин Самооборони Майдану та Одеської дружини провели спільний ефір, в якому зробили наголос на тому, що людей в місті намагається розсварити третя сила, бо самим одеситам немає чого ділити.

Євромайданівці ходять в гості на Куликове поле, де стоїть наметове містечко «антимайдану», та спілкуються з його мешканцями, ті ж, у свою чергу, приходять до Дюка, де продовжує збиратися Євромайдан. Обидва табори допомагають один одному знаходити провокаторів та діляться інформацією щодо зовнішньої небезпеки.

Попри те, що всі ці люди дотримуються різних поглядів на державний устрій та зовнішньополітичну орієнтацію, їх об’єднує любов до Одеси та бажання зберегти мир у своїй оселі.

Джерело: Страйк
Розділи: Суспільство

20 лютого

Інші дати
Ганна Затиркевич-Карпинська
1855 – українська актриса, майстер характерних і комедійних образів. Ролі: Риндичиха («По ревізії» М. Кропивницького), Ганна («Безталанна» І. Карпенка-Карого), Лимериха («Лимерівна» Панаса Мирного).
Розгорнути
Народився Василь Барвінський
(1888, м. Тернопіль - 1963) - український композитор, піаніст, музикознавець, педагог, музичний критик, диригент.
Розгорнути
Народився Лев Ревуцький
(1889, с.Іржавець Полтавська область - 1977) - український композитор, педагог, музичний і громадський діяч. Автор кантати-поеми «Хустина», «Ода пісні», «Зима», «Монологу Тараса Бульби».
Розгорнути
Народилася Марія Пригара
(1908, м. Москва - 1983) - українська письменниця, перекладачка. Авторка поетичних і прозових книжок для дітей.: збірки оповідань за мотивами українських народних дум "Козак Голота", повісті "Михайлик - джура козацький", творів у 2-х томах та інше.
Розгорнути
Народився Улас Самчук
(1905, с.Дермань, Волинська область – 1987) - український письменник, журналіст і публіцист, громадський діяч.
«Розбудова України і організація українського народу – ось основні гасла нашого часу. Не якісь старі порахунки, нікчемне амбіціонерське розбиття, не групова закукуріченість… І не отаманщина. А солідарна, творча будуюча і організуюча праця. Праця всього народу, праця кожної творчої одиниці» (Улас Самчук)
Розгорнути