chrome firefox opera safari iexplorer

Весна приносить втому і в’ялість: 5 порад щоб бути енергійним

11 квітня 2014 о 11:46

Весна — це час коли пташки починають радісно співати, а квіти цвісти. А що люди? Люди радіють весні, але чомусь почувають себе втомлено і в’яло — страждають на весняну втому. Це не хвороба, але все ж негативно впливає на фізичне та душевне самопочуття людей восени. Це так зване «перемикання» організму із зимового до літнього ритму.

Тривалість дня та кількість світла впливає на всі органи, системи і клітини. Значну роль тут грають два гормони: гормон гарного настрою серотонін і гормон сну — мелатонін. Науковці з Університету Джорджтаун у Вашингтоні визначили, що основною причиною весняної втоми є низький рівень серотоніну.

Після довгої і темної зими серотоніну стає значно менше в організмі, навпроти цього, концентрації мелатоніну висока.

Найкраще лікування — денним світлом! До приємного, але незвичного тепла організм мусить звикнути. Його внутрішня температура взимку значно нижча ніж влітку. Коли тепло, кров’яні судини розширені, тиск знижений — а це втомлює людину. Хронобіолог Дітер Кунц стверджує, що «світло» — це ключовий фактор, щоб подолати весняну втому. Якомога більше денного світла, найкраще в першій половині дня, заводить хронобіологічні механізми.

Ці поради додадуть енергії весною:

Зарядитись світлом: світло активує організм. Сонце сприяє утворенню серотоніну, а це підіймає настрій. Кисневі ванни: свіже повітря заводить організм. Відкривайте вікна щоб запустити свіже повітря — це принесе мозку багато кисню і прожене втому.

Активно рухатись: спорт або прогулянки на свіжому повітрі стимулюють кровообіг і зарядять організм киснем.

Легка їжа. Більше їсти свіжі овочі та фрукти, які наситять організм додатковою порцією вітамінів та мінералів. Не спати багато.

Люди що страждають на весняну втому втрачають настрій щось робити. Але постійне лежання в ліжку — це не метод, щоб подолати сезонну сонливість. Краще чимось зайнятись, що приносить радість, наприклад, зустрітись з друзями, відвідати концерт чи сходити в кіно. Приємна активність сприяє виробленню гормону щастя серотоніну, так само як сонячне світло.

17 грудня

Інші дати
День пам’яті Великомучениці Варвари
Свята Варвара - християнська свята, великомучениця. 306 року в юному віці у м. Іліополі (Мала Азія) постраждала за сповідання віри Христової — за присудом місцевої влади її стратив власний батько, жорстокий язичник Діоскор. Відразу після її мученицької кончини діва Варвара стала вшановуватися християнами, як свята великомучениця. Святість діви Варвари засвідчувалася також багатьма чудесами, які відбувалися біля її гробниці. З 1960 р. мощі святої великомучениці Варвари перебувають у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва.
Розгорнути
День працівника державної виконавчої служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи значення органів державної виконавчої служби у забезпеченні виконання рішень судів, третейських судів та інших органів, а також посадових осіб, на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України і громадськості…» згідно Указу Президента України «Про День працівника державної виконавчої служби» від 22 липня 2009 р. № 569/2009.
Розгорнути
Народився Данило Щербаківський
(1877, с.Шпичинці, Житомирська область – 1927) – етнограф, дослідник українського народного мистецтва, археолог і музичний діяч. Автор понад 40 друкованих наукових досліджень та десятки рукописів («Козак Мамай», «Українські дерев»яні церкви», «Символіка в українському мистецтві», Український килим» та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Новаченко
(1898, м.Буринь, Сумська область – 1966) - український ортопед-травматолог. Праці присвячено питанням лікування переломів кісток, протезування тощо. Широко відомі відновні операції на опорно-руховому апараті за Новаченком, кісткова пластика.
Розгорнути
Народився Юрій Шерех (Шевельов)
(1908, м. Харків - 2002) - славіст-мовознавець, історик української літератури. Професор Гарвардського, Колумбійського університетів. Автор фундаментальних наукових праць "Предісторія слов'янської мови: історична фонологія загально-слов'янської мови", "Історична фонологія української мови" та ін.
Розгорнути