chrome firefox opera safari iexplorer

Невідомі містечка Західної України, які вражають своєю красою

26 травня 2014 о 14:55

Міста і села Західної України щороку відвідують сотні тисяч туристів. Вони здебільшого подорожують звичними маршрутами, які вже стали для більшості традиційними. Однак є місця, куди нога мандрівника ступає вкрай рідко.

Так, неподалік Львова розташувалось містечко, яке збудували італійці.

Жовква — ідеальне місто доби Ренесансу, яке збудував галицький шляхтич, військовий і державний діяч Речі Посполитої Станіслав Жовковський. Згодом Жовкву облюбував польський король Ян Собєський. Він зробив з міста свою резиденцію.

У Жовкві бували Іван Мазепа, Петро Перший, Михайло Радзивіл і навіть Наполеон.

Сьогодні тут можна побачити традиційну для міст Західної України Ринкову площу, костел Святого Лаврентія (XVII ст.), Василіанський (XVII–XX ст.) і Домініканський (XVII–XVIII ст.) монастирі. Крім того, вдалось зберегти і синагогу. Загалом на території Жовкви збереглося 55 пам'яток архітектури, в тому числі світового значення.

Язловець, Тернопільська область

Язловець був заснований дуже давно. Цей населений пункт славився своїм багатим базаром, що викликало невдоволення мешканців Львова. До містечка були в свій час запрошені вірмени, які активно брали участь у будівництві головної споруди— фортеці. Укріплення постійно добудовували, перебудовували й розширювали. У 1590-му році на протилежному від замку пагорбі збудував парафіяльний костел. Вже новий власник Станіслав Понятовський відремонтував будівлю Нижнього замку, що згодом призвело до перетворення замку на триповерховий палац.

4

Сьогодні в цій будівлі розташовується римо-католицький жіночий монастир сестер закону Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії і музей Марцеліни Даровської.

Базальтові стовпи – унікальне творіння природи

Об'єкт, який розташований у Рівненській області, є пам'яткою природи місцевого значення, яку використовують як зону відпочинку.

5

Чернелиця, Івано-Франківська область

В Чернелиці збереглися залишки бастіонного замку та костeл 1661 р. Храм збудований у стилі доби Відродження.

2

Костел з‘єднано з замком підземним ходом. На стінах збереглися залишки клеєвого живопису, в якому переважають геральдичні мотиви.

Сидорів, Тернопільська область

Замок у Сидорові ще недобудованим витримав козацьку (1657-й р.) і турецьку (за десять років) облоги. Проте в 1672-му і 1676-му роках турки двічі захоплювали фортецю і сильно її нищили. У 1768-му році після пожежі занепала назавжди. Однак і зараз її залишки грізно височіють над Дністром.

1

Замок оточений двома оборонними стінами, що з'єднуються під гострим кутом. На східному боці три вежі, на західному – чотири. Фортеця має дві башти, що забезпечувало їхню неприступність. Крім того, у селі у 1730—1741 роках був збудований костел домініканців-обсервантів. Костел має статус пам'ятки архітектури національного значення.

Джерело: ТСН
Розділи: Туристичні новини

20 лютого

Інші дати
Ганна Затиркевич-Карпинська
1855 – українська актриса, майстер характерних і комедійних образів. Ролі: Риндичиха («По ревізії» М. Кропивницького), Ганна («Безталанна» І. Карпенка-Карого), Лимериха («Лимерівна» Панаса Мирного).
Розгорнути
Народився Василь Барвінський
(1888, м. Тернопіль - 1963) - український композитор, піаніст, музикознавець, педагог, музичний критик, диригент.
Розгорнути
Народився Лев Ревуцький
(1889, с.Іржавець Полтавська область - 1977) - український композитор, педагог, музичний і громадський діяч. Автор кантати-поеми «Хустина», «Ода пісні», «Зима», «Монологу Тараса Бульби».
Розгорнути
Народилася Марія Пригара
(1908, м. Москва - 1983) - українська письменниця, перекладачка. Авторка поетичних і прозових книжок для дітей.: збірки оповідань за мотивами українських народних дум "Козак Голота", повісті "Михайлик - джура козацький", творів у 2-х томах та інше.
Розгорнути
Народився Улас Самчук
(1905, с.Дермань, Волинська область – 1987) - український письменник, журналіст і публіцист, громадський діяч.
«Розбудова України і організація українського народу – ось основні гасла нашого часу. Не якісь старі порахунки, нікчемне амбіціонерське розбиття, не групова закукуріченість… І не отаманщина. А солідарна, творча будуюча і організуюча праця. Праця всього народу, праця кожної творчої одиниці» (Улас Самчук)
Розгорнути