chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові відзначать 120-річчя електричного трамваю

27 травня 2014 о 16:08

31 травня місто відзначить 120 років з того дня, коли львівський трамвай вирушив у свій перший рейс. З цієї нагоди у Львові пройдуть урочистості, під час яких привітають ветеранів-водіїв.

У 1894 році Львів став другим містом в Україні, яким почав курсувати електричний трамвай. Найстаріший львівський трамвай Sanok SN-1 1912 року випуску зараз стоїть в ангарі депо, що по вул. Городоцькій, 185. Він не курсує вже багато років, але на нього можна подивитись як на музейну пам’ятку, адже таких трамваїв у світі збереглось лише два: один з них у Львові, а інший – в Кракові.

«Перший маршрут львівського трамваю пролягав від вокзалу до Стрийського парку, де за Австро-Угорщини проводили торги – на той час це була велика подія, як зараз, скажімо, Євро-2012, тому Львівський магістрат прийняв рішення провести колії. Другий маршрут був з центру до Личаківського цвинтаря», – розповів голова профкому ЛКП «Львівелектротранс» Юрій Оприск.

Він додав, що трамвай не відразу «прижився» у Львові. «Ми, львів’яни, психологічно не завжди сприймаємо щось нове. Також однією із причин є, скажімо, ціна. У ті часи проїзд коштував 20 грош – для порівняння, буханка хліба коштувала 18 грош», — розповів Юрій Оприск.

За його словами, старі трамваї розвивали швидкість від 6 до 15 км/год. На зміну їм прийшли новіші трамваї у 1970-х роках, однак через 10 років їх знову замінили. Більшість з тих трамваїв досі курсують містом.

Так виглядав найстаріший львівський трамвай зсередини. Джерело: ZAXID.NET

«Життя не стоїть на місці і ми розуміємо, що в Європі давно переходять на інші типи трамваїв. Тому ми вирішили закупити сучасні трамваї, першим з яких став «Електрон». До кінця року нам видадуть ще один такий, проте трьохсекційний», – додав Оприск.

Додамо, що в суботу, 31 травня, у готельному комплексі «Гетьман», що на вул. Володимира Великого, 50 відбудеться конференція для ветеранів-працівників, міської влади та преси, а також відзначення тих, хто віддав велику частину свого життя розвитку трамваю.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Туристичні новини

19 квітня

Інші дати
Мар’ян Крушельницький
1897 – український актор, режисер. Один із фундаторів українського театру.
Розгорнути
Народився Марко Бараболя (Рознійчук Іван Федорович)
(1910, с.Ділове Закарпатська область - 1945) - український письменник-сатирик, «королем закарпатського гумору» називали його сучасники.
«Не сумуйте, полонини ! Засихайте, сльози! Зацвітайте, черемшини! Смійтесь, верболози» (Марко Бараболя)
Розгорнути