chrome firefox opera safari iexplorer

Передоплата за газ для України вдарила по російських акціях — індекси вже впали на 2,4%

16 червня 2014 о 12:22

Після переведення України на режим передоплати за російський газ індекс торги на російському ринку акцій 16 червня 2014 р. розпочалися падінням провідних фондових індексів. Станом на 9:11 за київським часом індекс ММВБ знизився на 2,03% – до 1470,70 пункту. Індекс РТС впав до позначки в 1342,56 пункту, що на 2,36% нижче рівня закриття попереднього торгового дня.

Торги на російському ринку акцій 11 червня завершилися зростанням основних індексів. Індекс ММВБ додав 0,70% – до позначки 1501,18 пункту. Індекс РТС до кінця торгової сесії збільшився на 0,45% – до 1374,94 пункту. Обсяг торгів за підсумками дня становив близько 403 млрд руб. Серед найбільш торгованих в “зеленій” зоні до кінця дня виявилися акції “Роснефть” (+2,83%), ЛУКОЙЛ (+1,77%), Газпром (+1,14%). У “червоній” зоні закінчили сесію папери “Уралкалія” (-1,21%), АК “АЛРОСА” (-0,86%), “префи” “Транснафти” (-0,71%).

На думку головного аналітика управління досліджень і аналітики Промсвязьбанка Олега Шагова, загальний фон для російського ринку на початку дня сьогодні складається помірно негативно. Ф’ючерси на індекси США знижуються. Азіатські ринки не показують єдиної динаміки. Ціни на нафту Brent коливаються в районі позначки 113 дол./бар. Старт російської торгової сесії сьогодні імовірний з пониженням індексу ММВБ приблизно на 0,5%, і надалі цей фондовий індикатор може знову опуститися нижче за 1490 пунктів. Увагу сьогодні привернуть дані про інфляцію в єврозоні, промислове виробництво в США, індекс ділової активності в промисловості ФРБ Нью-Йорка, вкладення нерезидентів в американські цінні папери, а також індекс ринку житла в США.

Як вважає старший аналітик “Альфа-Банку” Алан Казієв, перед початком торгів у Росії склався помірно негативний зовнішній фон. За час російських свят американські індекси втратили близько 0,5%. Зараз ф’ючерси Dow Jones і S&P 500 втрачають у середньому трохи більше 0,3%. Нагадаємо, що наприкінці тижня в США вийшли низка макроекономічних даних, які засмутили ринок (індекс виробничих цін у травні знизився на 0,2% проти очікувань зростання на 0,1%, індекс споживчої довіри Мічиганського університету також впав до 81,2 пункту, в той час як прогнозували зростання до 83 пунктів). Товарні ринки йдуть у протихід до фондових майданчиків. Нафта марки Brent показала новий максимум 2014 р. – 1 бар. “Чорного золота” зараз коштує близько 113 дол. Ринки промислових і дорогоцінних металів зростають в діапазоні від 0,5% до 1%

Джерело: FINANCE.UA
Розділи: Суспільство

20 січня

Інші дати
Іван Фещенко-Чопівський
20 січня 1884, м. Чуднів, Житомирщина  - 2 вересня 1952 концтабір в с. Абезь, Республіка Комі, СРСР) — учений-металург, громадський і політичний діяч, міністр Центральної Ради та Директорії.
Розгорнути
Івана Предтечі, Хрестителя
Після Івана Предтечі, хто не робить, того б'ють у плечі.
Розгорнути
Народився Олександр Шалімов
(1918, с.Введенка, Росія – 2006) – хірург, один із засновників української хірургічної школи. Під керівництвом О.Шалімова проведено першу в Україні операцію пересадки серця.
«Підводься, якщо впав, і йди далі» (Олександр Шалімов)
Розгорнути
Народилася Ганна Затиркевич-Карпинська
(1855, с. Срібне Чернігівської обл. - 1921) - українська актриса, майстер характерних і комедійних образів. Ролі: Риндичиха ("По ревізії" М. Кропивницького), Ганна ("Безталанна" І. Карпенка-Карого), Лимериха ("Лимерівна" Панаса Мирного).
Розгорнути
Народився Михайло Туган-Барановський
(1865, с. Солоне Харківської обл. - 1919) - перший економіст східноєвропеєць, наукові теорії якого визнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків. Його концепції стали підгрунтям розробленої Дж. М. Кейнсом теорії прогнозування ринкової кон'юктури. Один із засновників Національної академії наук України, міністр фінансів УНР. Автор близько 140 праць.
Розгорнути