chrome firefox opera safari iexplorer

Терористи ДНР намагаються відловлювати неугодних в інтернеті

13 червня 2014 о 12:51

Терористи так званої «Донецької народної республіки» вимагають від провайдерів надавати їм реєстраційні дані своїх користувачів.

Про це сайту Донецька 62.ua повідомив один із представників ринку, надавши відповідний «папірець».

За словами провайдера, йому і його колегам були розіслані листи за підписом одного з лідерів «ДНР» Дениса Пушиліна, у яких міститься вимога вказати практично все про дії користувачів в Інтернеті: логін, адреси електронної пошти, списки контактів, дії з видалення акаунтів.

«Робиться це з метою виявити противників ДНР, тих, хто критикує події на Донбасі, і якимось чином покарати їх. А також, ми так розуміємо, скласти список потенційних рекрутів, яких можна „обробити“ і залучити на виконання якихось завдань», — говорить представник провайдера.

Крім того, від інтернет-компаній вимагають дані про те, коли і які саме інтернет-форуми й соціальні мережі відвідують користувачі, які ведуть блоги і які програми й DNS-сервери при цьому використовують.

Представник ринку провайдерських послуг висловив небажання порушувати права користувачів і намір бойкотувати вимоги сепаратистів, однак наголосив, що побоюється за свій бізнес і за своє життя.

Раніше лідери т.зв. «ДНР» вимагали припинити з 1 червня ретрансляцію шести українських телеканалів «у зв'язку з поширенням... інформації, спрямованої на розпалювання ворожнечі між російським і українським народами».

У випадку відмови виконати цю вимогу, заявляли представники сепаратистів, вони не гарантують «цілісність майна» і «безпеку персоналу» підприємств.

21 травня

Інші дати
Мирон Зарицький
1889 – український математик, професор Львівського державного університету, дійсний член Наукового Товариства ім. Т. Шевченка (з 1927 р.), фундатор української математичної культури.
Розгорнути
Георгій Де-Метц
1861 –  український фізик і методист, авторитет у галузі радіоактивності, укладач першого в Україні курсу методики викладання фізики в школах.
Розгорнути
 Роман Сельський
1903 – український живописець, педагог. Роботи: «Двері», «Палуба корабля», «Натюрморт із книжкою», «Корабль Ванда» та ін.
Розгорнути
Народився Микола Пильчиков
(1857, м.Полтава – 1908) – український вчений-фізик, експериментатор, винахідник. Одним із перших розпочав вивчення радіоактивності, рентгенографії та радіоуправління, конструктор диференційного ареометра, термостата, сейсмографа.
На долині туман, На долині туман упав. Мак червоний в росі, Мак червоний в росі скупав. По стежині дівча, По стежині дівча ішло. Тепле літо в очах, Тепле літо в очах цвіло. (Василь Діденко)
Розгорнути