chrome firefox opera safari iexplorer

Український «Артек» переїхав до п'ятизіркових Карпат

18 червня 2014 о 14:36

На вісімдесят дев'ятому році свого життя «Артек» переїхав у Карпати, де він «оселився» на території туристичного комплексу «Буковель». Перша зміна розпочалася символічно 16 червня – саме цього дня 1925-го року засновано легендарний дитячий табір, ідеться в сюжеті ТСН. 

Серед 156 юних відпочивальників першої зміни є й артеківці з досвідом. Їм вистачило одного дня, аби зрозуміти – новостворений карпатський Міжнародний дитячий центр від легендарного кримського відрізнятиметься хіба що географічним розташуванням. «Нові враження, нові емоції, чудова природа. І головне — збереглася та ж „артеківська“ атмосфера», — каже артеківка з шестирічним «досвідом» Альона Михайленко. 

Сюди, на «Буковель», переїхали майже сорок досвідчених артеківських педагогів, які не захотіли працювати в анексованому Криму. «Я зі своїм чоловіком, як артеківська родина, думали, що все життя проведемо там. Мій чоловік був у кримському „Артеку“ замдиректора в одному з таборів, а я була художнім керівником. Особисто я пропрацювала майже 5 років в кримському „Артеці“, а чоловік – 7», — розповідає заступник директора МДЦ «Артек-Карпати» Олена Довженко. Але зв'язку з окупованим Артеком в Криму вони не втрачають.

В «Артек-Карпати» із собою привезли й усі традиції: від «артеківської ромашки», що символізує єдність дітей усього світу, до гімну. Його, щоправда, довелося переписати з урахуванням «нової географії». Виконати ж доручили Тоні Матвієнко.

А новим символом «Артек-Карпати» стало кумедне ведмежатко Бука. У новоствореному Міжнародному дитячому центрі три табори: туристичний — на березі озера в наметах, для іншого — «Буковель» віддав свої шале, а в п'ятизірковому готелі на схилі гори, дітлахи вивчатимуть англійську. Артеківці, тим часом, в очікування найкращого літа в своєму житті, адже хочеться походити у походи, з музикою, друзями. Після видовищного фаєр-шоу, апофеозом свята стала ватра — таку саму на початку та наприкінці кожної зміни завжди запалювали й у кримському «Артеці». Її «вугілля» артеківці забирають додому, на згадку. Так буде й у Карпатах.

Джерело: Експрес
Розділи: Новини освіти

14 серпня

Інші дати
Іван Боберський
1873–український громадський діяч, педагог. Організатор сокільсько-січового руху, автор підручників з фізичного виховання молоді. Автор назви «Пласт». Голова товариства «Сокіл-Батько» (1908–1914), член Бойової управи Українських січових стрільців.
Розгорнути
Перший Спас (Маковея, Медовий Спас)
«Дай, Господи, господарю многая літа, Многая літа — довгії дні! І жить йому довго — Спаса не гнівать, Спаса не гнівать — божих пчілок водить, Божих пчілок водить — ярий віск топить: Богу на свічку, господарю на щастя, Дому його на приріст, Малим діточкам на втіху!» (Народний заспів на Медовий Спас пасічникам)
Розгорнути
Народився Андрій Покровський
(1862, м.Петербург, Росія – 1944)український військовий діяч, адмірал, головний командир портів Чорного та Азовського морів, Міністр морських справ Української держави.
Розгорнути