chrome firefox opera safari iexplorer

Чи потрапляють під мобілізацію віруючі?

30 липня 2014 о 11:02

В часи активної мобілізації чоловіків на Схід в багатьох виникло питання – чи повинні бути мобілізовані на військові дії чоловіки, релігійні переконання яких не дозволяють використовувати зброю? Чи мають віруючі певні «пільги» щодо мобілізації?

Тимчасово виконуючий обов’язки заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор Чубейко у своєму листі від 17.04.14 №300/1/с/1186 дає наступні розяснення щодо цього питання. Відповідно до звернення Міністерства культури щодо реалізації прав віруючих громадян виконувати свій обов’язок перед державою під час мобілізації: Порядок проходження зборів військовозобов’язаними та перелік тих, хто звільняється від них, визначений Законом України “Про військовий обов’язок і військову службу”.

Відповідно до цього Закону звільнення від проходження зборів військовозобов’язаним, які належать до діючих згідно із законодавством України релігійних конфесій, віровчення яких не допускає користування зброєю або виконання військового обов’язку, суперечить їх релігійним переконанням, не передбачено. Порядок призову військовозобов’язаних — громадян України на військову службу під час мобілізації, зокрема перелік тих, хто звільняється від нього, чітко регламентований Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

Статтею 22 зазначеного Закону, передбачено, що громадяни, які перебувають у запасі і не призвані на військову службу під час мобілізації, можуть бути залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер.

Крім того, порядок направлення та проходження служби під час мобілізації в умовах воєнного або надзвичайного стану громадян, які із релігійних переконань не можеть використовувати зброю, Законом України “Про альтернативну (невійськову) службу” не визначено. 

Законодавчо не передбачена можливість не мобілізації громадян за своїми релігійними переконаннями, але Генеральний штаб Збройних Сил України підтримує пропозицію стосовно звільнення віруючих громадян від навчальних зборів та призову на військову службу під час мобілізації. Відповідні вказівки надані військовим комісаріатам. 

Джерело: ogo.ua
Розділи: Суспільство

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути