chrome firefox opera safari iexplorer

Держкіно заборонило показ в Україні двох російських фільмів

30 липня 2014 о 12:24

«Раніше мені здавалося, що Росія продукує свої військово-ментовсько-кримінальні серіали для того, аби експортувати їх в Україну та інші пострадянські країни з метою підтримувати в стані активності їхні п’яті колони. Але виявилося, що це не вся правда. Найстрашніше, що ця культурна парадигма і є основою ментальності сучасної Росії. Тобто за останні 70 років у ній нічого не змінилося: третина країни сидить у зонах, друга третина їх стереже, а ще третина знімає про це кіно і підтримує цю ідеологію. І головне — всі три категорії неодмінно бухають у кожному кіно. Звідси — основні риси національного характеру — агресія, войовничість, самодурство, насильство, безжальність. Але ж перед світом треба якось зберігати обличчя. Звідси — брехня, пристосуванство, дволикість, хитрість, підступність. Таке російське кіно потрібно заборонити по всій Україні. І не тому, що зараз іде з ними війна, а тому, що не можна і далі інфікувати свій народ чужою ментальністю. Якщо й справді Україна не Росія», — писав свого часу у «Фейсбуці» відомий поет і співак Анатолій Матвійчук.

Схоже, це почали розуміти і державні структури. І перейшли до рішучих кроків — як повідомила прес-служба Міністерства культури України, Державне агентство України з питань кіно заборонило показ в Україні фільмів «Біла гвардія» і «Піддубний» російського виробництва.

На думку експертів Мінкульту, дві подані кінострічки демонструють зневагу до української мови, народу і державності, а окремі факти перекручені й переписані на користь Росії.

«Піддубний, український силач, має українське походження, проте в цій кінострічці немає навіть згадки про те, що він з України. Тим паче нещодавно вийшов фільм «Іван Сила» українського виробництва. Те саме стосується і «Білої гвардії». Треба читати Булгакова і правдиво його екранізувати, а не зміщувати акценти та розказувати, що Київ насправді має російську історію», — прокоментував ситуацію «УМ» міністр культури Євген Нищук.

«В умовах інформаційної війни та з урахуванням захисту національних інтересів в інформаційно-культурному просторі було прийнято рішення про невидачу даним фільмам прокатних посвідчень», — йдеться у повідомленні. «Ми не можемо 23 роки ніяк не реагувати на насаджування і перекручування з боку російської кіноіндустрії», — говорить міністр.

Такі заходи впроваджуються за дорученням Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка в рамках секторальних санкцій по відношенню до Російської Федерації. Основна мета — не допустити вихід в український прокат фільмів, що несуть у собі розпалювання ворожнечі, спотворені та перекручені факти. «Ми створили групу експертів, яка займається також переглядом фільмів, театральних постанов та репертуару естрадних артистів iз Росії, які часто приїжджають сюди на гастролі», — зазначив Євген Нищук.

Нагадаємо, що свого часу канал «1+1» звернувся до колег iз пропозицією вилучити з сітки мовлення російські серіали, зокрема ті, що прославляють збройні сили РФ та пропагують агресію. Щоправда, відгукнулися на це не всі — гроші не пахнуть.

 

18 березня

Інші дати
Василь Мурашко
1894 –  військовий льотчик, командир Київського авіаційного загону Повітрянoгo флоту УНР, начальник Управління Повітряного флоту УНР (1921–1922).  
Розгорнути
День працівника податкової та митної справи України
Свято встановлено указом Президента України від 11 жовтня 2013 року на заміну Дня митної служби України (25 червня) та Дня працівника державної податкової служби України (2 липня).
Розгорнути
Народився Федір Муравченко
(1929, с. Запоріжжя-Грудовате Дніпропетровська область – 2010) – головний конструктор Запорізького машинобудівного конструкторського бюро «Прогрес», доктор технічних наук, академік. Герой України. Брав участь у створенні понад 50 типів і модифікацій авіадвигунів.
Розгорнути