chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові на офіційному рівні боротимуться з російськими товарами

23 липня 2014 о 14:28
zik.ua

Відтепер у місті Лева діятиме програма, яка зобов’язує підприємців маркувати товари російського походження. На останній сесії міської ради депутати прийняли відповідне рішення, повідомляє Україна молода. 

Насправді програма передбачає цілий ряд заходів, починаючи від позначення російських товарів і закінчуючи бойкотом артистів, які відкрито підтримали політику Путіна.

За рішенням депутатів, у всіх торговельних точках міста товари російського походження будуть позначені маркуванням «Товари з Російської Федерації». Крім того, на цінники таких товарів має бути нанесений знак російського триколора.

Проте, цього депутатам здалося мало, і вони вирішили відправити «російське виробництво» на окремі полиці і навіть стенди з відповідним написом встановити.

Аби підприємці часом не заплутались у термінах, у депутатській ухвалі є чітке визначення: «Товаром російського походження вважається товар, вироблений, розфасовний, зібраний, вирощений на території Російської Федерації, чи товар, власником якого є громадянин Російської Федерації або юридична особа, зареєстрована у Російській Федерації», — пояснив Любомир Мельничук, депутат Львівської міської ради.

Також депутат додав, що такі заходи є обов’язковими, адже штрих-коду виявилось замало: «Була проведена широка кампанія щодо розпізнавання російських товарів за штрих-кодом, — пояснює пан Мельничук. — Проте наші горе-підприємці знайшли спосіб обійти цю норму. Тому ми були змушені чітко прописати, які товари належить маркувати».

Мер Андрій Садовий додав, що подібна практика у Львові вже є: «Вже кілька років міська рада спільно з торговими мережами розміщує вказівники, які одразу демонструють «львівську» продукцію, — додав мер. — І це треба продовжувати. А також зробити так, щоб була інформація стосовно українського виробника та товарів, які вироблені в інших країнах. Так люди будуть свідомі у своєму виборі. Це шлях, яким ішли всі цивілізовані країни, які хотіли вийти з рабства, через мудрі, економічно виважені рішення».

Але лише маркуванням товарів програма не обходиться. Для виховання патріотизму буде здійснюватися інформаційний супровід під гаслом «єдина країна» в дитячих патріотичних таборах і в міській соціальній рекламі. До того ж у навчальних закладах Львова управління освіти проводитиме інформаційно-виховні години, на яких розповідатимуть про політичну ситуаціїю в Україні та агресію щодо нас iз боку Росії.

Також у Львові на офіційному рівні протидіятимуть гастролям тих артистів, які публічно підтримували агресію проти України.

«Ухвала дуже правильна, — коментує «УМ» Олег Радик, керівник громадської ініціативи «Економічний бойкот». — Така ініціатива буде поширюватися не лише на Львів, а й на всю область та за її межі. Нам уже телефонували з Волині. А щодо Львова, то ми, безперечно, стежитимемо за виконанням ухвали, адже тепер за відсутність маркування можна і ліцензію втратити, тож наші перевірки матимуть досить значущий вплив».

Розділи: Суспільство

21 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Орлик
(1672, м. Косут, тепер - Білорусь – 1742) – Гетьман України в 1710 – 1742 роках (у вигнанні). При обранні гетьманом в квітні 1710 року складає «Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького», які пізніше дістали назву Конституція Пилипа Орлика – одна з перших конституцій Європи. Нею Пилип Орлик зобов'язувався обмежити гетьманські прерогативи, зменшити соціальну експлуатацію, зберегти особливий статус запорожців і боротися за політичне й церковне відокремлення України від Росії.
Ми не можемо незворушно дивитися на страждання нашої милої Вітчизни, бачити порушення її прав за стількома пунктами. Ми не будемо діяти керуючись почуттям помсти, а навпаки – згідно зі справедливістю та правом, що дозволяє кожному боронити свою власну справу та свою власну мету» (Пилип Орлик)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі