chrome firefox opera safari iexplorer

У столичному парку Шевченка розпочала роботу Вільна бібліотека

29 липня 2014 о 13:41
worldpress.com.ua

Чого тільки не вигадають люди для того, щоб заохотити інших до читання. Одним із популярних у світі способів цього є бук-кросинг — мережа вуличних бібліотек, де залюбки можна взяти книжку, залишивши взамін свою. Днями три такі книжкові бокси з’явилися й у столичному парку Шевченка, пише Україна молода.

Зроблені вони у вигляді яскраво-жовтої латинської букви «V», що символізує соціальний проект «Vільна бібліотека». Такий дизайн запропонувало подружжя Володимира Падуна і Людмили Роздобудько-Падун. Конкурс на ескіз боксів був оголошений у лютому. Ініціював проект Kiev Fashion Park, а меценатами стали Олексій, Олена та Марина Мірошніченки.

Перші книги надало видавництво «Фоліо», яке пообіцяло підтримувати бібліотеку просто неба і в подальшому.

Схоже, це буде потрібно робити регулярно. Переглянувши полиці стелажів, «УМ» помітила там масу ще радянських видань, кілька Біблій, збірку науково-фантастичних повістей, два номери радянського журналу «Математика. Кібернетика», кілька дитячих книг тощо. Причому українською — лише п’ять: вибране Миколи Бажана, «Молодість» Олександра Бойченка, два підручники із зарубіжної літератури за 6-й клас та брошура з картинами Валентини та Віктора Бистрякових. Не обійшлося і без рекламних каталогів. Як зізнався торговець, що працює недалеко від боксів, найбільш активно приносять книги люди похилого віку, а от забирає їх переважно молодь.

Тим часом новація вже знайшла і своїх прихильників. Ми зустріли молоду родину, яка тиждень тому взяла тут для десятирічної доньки книгу «Пеппі Довгапанчоха» Астрід Ліндгрен. «Щоб бук-кросинг досяг успіху, потрібно, щоб хтось декілька місяців постійно приносив сюди книги. Адже в наших людей такий менталітет, що потрібно все забирати тільки для себе. До того ж асортимент тут найчастіше маловідомий та нецікавий. На цьому тижні плануємо на заміну книги, яку ми взяли, принести дитячу літературу наших дітей, що вони вже прочитали. Ідея насправді дуже хороша. Це варто розвивати», — переконані вони.

«Бук-кросинг дуже популярний у світі. Своїм проектом «Вільна бібліотека» ми хотіли б підтримувати і розвивати культуру читання живої книги. Деякі городяни та гості столиці забирають їх iз боксів безповоротно. Але ми все одно сподіваємося на людську порядність», — розповідає керівник проекту Kiev Fashion Park Олена Зубкова.

До речі, це не перша така спроба запустити бук-кросинг у маси. Вулична бібліотека в столичному парку Шевченка з’явилася близько року тому. Але в двох дерев’яних боксах-будиночках книги були дуже рідко. Та ще й невідомі згодом зруйнували один. Цього разу конструкції для книг зробили більш вандало- та погодостійкими.

У найближчий час Kiev Fashion Park планує встановити ще один книжковий бокс біля станції метро «Золоті Ворота». А до осені їх з’явиться ще чотири — в зелених зонах міста. Подібні бібліотеки можна зустріти в київських кафе, на львівських зупинках та в інших українських містах.

19 січня

Інші дати
Хрещення Господнє (Водохреща)
Там, на річці на Йордані Там Господь Христос хрестився, З рук Хрестителя Івана У святій водичці вмився" (Ярослав Вільшанко)
Розгорнути
Народився Гордій Левченко
(1897, с. Дубрівка Житомирської обл. - 1981) - військово-морський діяч, адмірал, головнокомандувач Балтійського флоту. У 1939-1942 роках - заступник наркома ВМФ СРСР. Під час Другої світової війни керував обороною Криму.
Розгорнути
Народився Тимофій Левчук
(1912, с. Бистрівка Житомирської обл. - 1998) - українського кінорежисера, народного артиста. Фільми: "Іван Франко", "Калиновий гай", "Два роки над прірвою", "Помилка Оноре де Бальзака", "Родина Коцюбинських" та ін.
Розгорнути
Народилася Марія Тим'як
(1889, м. Косів Івано-Франківської обл. - 1970) - народний майстер мистецької кераміки. Створювала оригінальний побутовий посуд (миски, глечики), вазочки і фігурки, оздоблюючи їх геометричним орнаментом. Вироби зберігаються у музеях Києва і Львова.
Розгорнути