chrome firefox opera safari iexplorer

Вчені заявили, що рання терапія не зупиняє ВІЛ

21 липня 2014 о 15:55
mukachevo.net

ВІЛ, потрапивши в тіло, вміє швидко створювати для себе захист, свідчать результати нового дослідження. Це зруйнувало сподівання на те, що рання терапія може вилікувати від вірусу, повідомляє ВВС. Україна.

Вважалося, що одне немовля вилікували від ВІЛу за кілька годин після народження, однак через роки вірус проявив себе.

Як показало дослідження над мавпами, опубліковане в журналі Nature, надійно захищені «вірусні резервуари» формуються ще до того, як ВІЛ можна виявити в крові.

За словами експертів, це відкриття їх «протверезило» і «вразило».

Резервуари ВІЛу в тканинах є величезною перешкодою на шляху до лікування.

Значний прогрес у розвитку антиретровірусних препаратів означає, що ВІЛ можна стримувати у кровоносній системі, таким чином наближаючи ймовірну тривалість життя пацієнтів до норми.

Однак, якщо припинити дію ліків, вірус вийде зі своїх резервуарів.

Учасники міжнародного дослідження працюють над тим, як змусити вірус залишити свої резервуари. Проте існує також сподівання, що рання терапія допоможе взагалі уникнути їхнього формування.

«Протягом кількох днів»

Під час експериментів макак-резусів заражали мавпячим еквівалентом ВІЛ – вірусом імунодефіциту мавп (ВІМ).

Після того їм давали приймати антиретровірусні ліки – через три дні або через два тижні після зараження.

Після шести місяців лікування припиняли, однак вірус повторно проявляв себе незалежно від того, як швидко починали антиретровірусну терапію.

Дослідники показали, що вірусні резервуари формувалися практично негайно після зараження.

Ден Баруш, професор медицини у Гарвардській медичній школі, каже: «Отримані дані свідчать про те, що вірусний резервуар створюється значно швидше після інфікування, ніж вважалося раніше. Ми виявили, що резервуар облаштовується в тканинах протягом перших кількох днів після зараження, ще до того, як вірус можна виявити в крові».

Непроникний резервуар

Раніше вважалося, що новонароджену дівчинку вдалося вилікувати від ВІЛ завдяки дуже ранньому лікуванню.

«Немовляті з Міссісіпі» давали препарати проти ВІЛ протягом перших 18 місяців її життя, а потім припинили лікування.

Спочатку вірус не повертався, і з'явилася надія, що вона повністю вилікувалася.

Проте минулого тижня стало відомо, що у дівчинки, якій нині чотири роки і яка вже близько двох років не приймала ліків, ремісія припинилася.

«Невтішні новини про вірус, який відновився в цій дитині, служать новим нагадуванням про необхідність зрозуміти природу раннього і непроникного вірусного резервуару, який формується дуже швидко після того, як людина заражається ВІЛ», — додав професор Баруш.

Кай Денґ та Роберт Силіциано з Медичної школи в Університеті Джона Гопкінса, що в Балтиморі, штат Мериленд, кажуть: «Хоча раннє лікування, можливо, і не убезпечує від створення резервуарів, є переконливі докази, що воно зменшує розмір резервуару».

Вони наголошують на важливій різниці між цими експериментами та людською ВІЛ-інфекцією, однак доходять висновку, що «для того, аби знищити ВІЛ-інфекцію, ймовірно, знадобиться новий підхід на додачу до раннього лікування».

17 грудня

Інші дати
День пам’яті Великомучениці Варвари
Свята Варвара - християнська свята, великомучениця. 306 року в юному віці у м. Іліополі (Мала Азія) постраждала за сповідання віри Христової — за присудом місцевої влади її стратив власний батько, жорстокий язичник Діоскор. Відразу після її мученицької кончини діва Варвара стала вшановуватися християнами, як свята великомучениця. Святість діви Варвари засвідчувалася також багатьма чудесами, які відбувалися біля її гробниці. З 1960 р. мощі святої великомучениці Варвари перебувають у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва.
Розгорнути
День працівника державної виконавчої служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи значення органів державної виконавчої служби у забезпеченні виконання рішень судів, третейських судів та інших органів, а також посадових осіб, на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України і громадськості…» згідно Указу Президента України «Про День працівника державної виконавчої служби» від 22 липня 2009 р. № 569/2009.
Розгорнути
Народився Данило Щербаківський
(1877, с.Шпичинці, Житомирська область – 1927) – етнограф, дослідник українського народного мистецтва, археолог і музичний діяч. Автор понад 40 друкованих наукових досліджень та десятки рукописів («Козак Мамай», «Українські дерев»яні церкви», «Символіка в українському мистецтві», Український килим» та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Новаченко
(1898, м.Буринь, Сумська область – 1966) - український ортопед-травматолог. Праці присвячено питанням лікування переломів кісток, протезування тощо. Широко відомі відновні операції на опорно-руховому апараті за Новаченком, кісткова пластика.
Розгорнути
Народився Юрій Шерех (Шевельов)
(1908, м. Харків - 2002) - славіст-мовознавець, історик української літератури. Професор Гарвардського, Колумбійського університетів. Автор фундаментальних наукових праць "Предісторія слов'янської мови: історична фонологія загально-слов'янської мови", "Історична фонологія української мови" та ін.
Розгорнути