chrome firefox opera safari iexplorer

Як зберегти здоров'я очей офісному працівникові

17 липня 2014 о 12:00

За останні десятки років робочий процес повністю змінився. Тепер багатьом необхідно увесь робочий день напружувати очі біля монітора. Щоб з роками зір не погіршувався варто наслідувати певні правила.
Перелік чинників, які чинять на очі згубну дію таку велику, що не вистачить і дня для того, щоб перерахувати їх. У повсякденному житті існує величезна кількість чинників, які чинять шкідливу дію на наш зір.

До таких чинників легко можна віднести:

1. Щоденне багатогодинне просиджування за комп'ютером або телевізором.
2. Недотримання умов читання.
3. Ультрафіолетові промені.
4. Неправильне харчування.
5. Забрудненість довкілля.
6. Хронічний стрес.
7. Надмірне розумове навантаження.
8. Наявність штучного освітлення
9. Неправильне, самостійне лікування хвороб очей.
10. Носіння неправильних окулярів і лінз

Цей список можна продовжувати до безкінечності. У цій статті розглянутий пункт перший. Багато людей вимушені працювати і цілий день сидіти за комп'ютером, іноді забуваючи декілька правил, відносно довгого знаходження за монітором. Знання і наслідування цих правил набагато знизить напругу на очі.

— Комп'ютерний монітор повинен знаходитися на відстані витягнутої руки від голови. Бажано почастіше моргати під час роботи за комп'ютером. Часте моргання — ідеальні вправи за наявності напруги на очі, крім того моргання змочує рогівку ока, перешкоджаючи його засиханню.

— Напругу на очі, також зніме так зване правило 20/20/20. Після двадцятихвилинної роботи за комп'ютером, обов'язково відведіть очі на об'єкт, який знаходиться на відстані двадцяти метрів, і дивіться на нього протягом двадцяти секунд. Фіззарядка для очей. Регулярне виконання цих вправ, хай і не поверне гостроту зору, зате допоможе очам зберегти своє здоров'я.

— Необхідно проробляти кругові обертальні рухи очима по напряму вгору, вниз, вліво і управо. Цю вправу можна проводити як з відкритими, так і із закритими очима.

— Сильно замружити і широко розплющити очі.

— Енергійно моргати впродовж двадцяти — тридцяти секунд.

— Уважно дивіться на предмет, що знаходиться вдалині, потім різко переведіть погляд на об'єкт у безпосередній близькості.

— Зімкнувши повіки енергійно моргнути.

Слід проводити ці вправи щодня, зручно всівшись на дивані або на стільці. Стежте за здоров'ям ваших очей. Це безцінний дар.

20 лютого

Інші дати
Ганна Затиркевич-Карпинська
1855 – українська актриса, майстер характерних і комедійних образів. Ролі: Риндичиха («По ревізії» М. Кропивницького), Ганна («Безталанна» І. Карпенка-Карого), Лимериха («Лимерівна» Панаса Мирного).
Розгорнути
Народився Василь Барвінський
(1888, м. Тернопіль - 1963) - український композитор, піаніст, музикознавець, педагог, музичний критик, диригент.
Розгорнути
Народився Лев Ревуцький
(1889, с.Іржавець Полтавська область - 1977) - український композитор, педагог, музичний і громадський діяч. Автор кантати-поеми «Хустина», «Ода пісні», «Зима», «Монологу Тараса Бульби».
Розгорнути
Народилася Марія Пригара
(1908, м. Москва - 1983) - українська письменниця, перекладачка. Авторка поетичних і прозових книжок для дітей.: збірки оповідань за мотивами українських народних дум "Козак Голота", повісті "Михайлик - джура козацький", творів у 2-х томах та інше.
Розгорнути
Народився Улас Самчук
(1905, с.Дермань, Волинська область – 1987) - український письменник, журналіст і публіцист, громадський діяч.
«Розбудова України і організація українського народу – ось основні гасла нашого часу. Не якісь старі порахунки, нікчемне амбіціонерське розбиття, не групова закукуріченість… І не отаманщина. А солідарна, творча будуюча і організуюча праця. Праця всього народу, праця кожної творчої одиниці» (Улас Самчук)
Розгорнути