chrome firefox opera safari iexplorer

10 перевірених способів провалити співбесіду

04 серпня 2014 о 17:02
foka.com.ua

Про те, як пройти співбесіду успішно, ви знайдете тонни літератури, в тому числі в електронному вигляді. Але так вже влаштована людина — вічно нам хочеться зробити не те, що потрібно, а те, чого не можна.
Оксана Тюпа, директор Школи Рекламних Технологій, про те, що потрібно робити, щоб ніколи не пройти співбесіду.

1. Перед співбесідою ні рядка не прочитати про роботодавця.
А потім під час бесіди здивовано перепитувати, куди потрапив? Що це за компанія? Невже з виробництва цвяхів? Таке виробництво буває? Цвяхи завжди з’являються з будівельного гіпермаркету? Подібний конфуз виникає тому, що часто молоді, активні, амбіційні фахівці хочуть ділитися своїм резюме з усім світом. І коли цей самий світ у відповідь посилає наполегливих рекрутерів, спраглих свіжої крові для своїх корпорацій, починається плутанина: “Хто дзвонить? На яку роботу запрошують, в яку компанію?”.

Припиніть паніку! Навіть якщо ви вже забули, в яку 101 компанію відсилали всю правду про себе і свій професійний досвід, не губіться, вибачіться, уточніть, куди саме вас запрошують, на яку посаду і хто проводитиме співбесіду (рекрутер / HR-менеджер / безпосередній керівник).

2. Напередодні доленосного побачення з роботодавцем сходити на вечірку, втратити контроль і пам’ять. Потім все згадати, відкривши свою сторінку в соціальних мережах, – а там фотографії брудних танців на жердині з коктейльними парасольками в зачісці (бо це неймовірно красиво). І навіть якщо у вас вистачило розуму і розсудливості не хвалився своїм незабутнім ввечері, є ще друзі, які вважають, що на танцполі ви надзвичайно гарні й такою красою треба ділиться з усіма.

Загалом, ви зрозуміли, стежте, щоб на сторінках у соціальних мережах хоча б перед співбесідою було побільше ілюстрацій професійних досягнень, а на всіх фотографіях одна лише суцільна готовність до особистісного росту і розвитку.

3. Запізнитися! – І ні збентеження, ні вибачень.
Це все затори, – за них нехай дорожні служби вибачаються і блондинки за кермом.
Спізнюєтеся, передзвоніть і попередьте. Не можете знайти офіс на вулиці із заплутаною нумерацією будинків, коли спочатку 25-ий, а потім несподівано 44-й і далі таємничий провулок, не соромтеся, дзвоніть, говорите, що заблукали, збилися зі сліду. А не бігайте від одного перехожого до іншого і не кресліть топографічні карти в своїй уяві.

4. Не дивіться в очі під час співбесіди, – і тут же будь рекрутер або HR-менеджер запідозрить у брехні і не щирості. Дивитися в очі співрозмовнику потрібно хоча б раз на хвилину і затримувати погляд на 2-3 секунди. Як на побаченні, тільки ніяких незрозумілих натяків і низьких пристрастей.

5. Просять розповісти про себе? Розповідаєте, довго і нудно все, з моменту створення світу.
Тренуйтеся говорити про себе за 1-2 хвилини головне. І побільше інтриги, щоб рекрутер сам захотів почути, як там у вас справа кінчилася – чи всі щасливі, почали жити поживати і добра наживати?

6. Зізналися у всіх смертних гріха, нерозкритих вбивствах, і що яблуко ви Єві підсунули, – загалом, веселилися як можете рекрутера під час стресового інтерв’ю.
Питаннями: “У якому віці вперше зайнялися сексом”, “Скільки грошей програвали в казино?”, “Чому люки круглі?” вас хочуть перевірити на стресостійкість. Не потрібно тут же відповідати всю правду. Гумор вам на допомогу в таких ситуаціях. Іноді можна просто нагадати, що Ви прийшли на співбесіду по роботі і хотіли б більше поговорити саме про це.

7. Попросити високу зарплату, тому що підскочили ціни на манікюр, мохіто, бензин та інші дрібниці життя.

Є ринкові реалії, є можливості у роботодавця з одного боку. А у претендента є життєво необхідні витрати, як оренда житла, що подорожчав проїзд в транспорті, а ще потрібно щось періодично їсти. Вимоги до зарплати мають бути аргументованими і адекватними.

8. Гризти нігті, жувати жуйку, а потім її вийняти і приклеїти під стіл, щоб закріпити ефект, – і весь цей яскравий перфоменс під час співбесіди.
А щоб враження залишилися незабутніми, надіти довгі дзвінкі сережки, кільця, що крутяться, пожовану краватку. Деякі оголюють не тільки свої професійні якості, а й душу через прозорі блузки і глибокі декольте з розрізом до Південної Америки.

9. “Які у вас до нас є питання”, – запитує рекрутер. І тут же нестримний шквал: що з відпускними? Коли виплачується зарплата і чи будуть її підвищувати? Скільки можна безтурботно хворіти в оплачуваному лікарняному? Тобто ведете себе, немов вас вже взяли на роботу.
Якщо вже задають таке питання, то краще поцікавитися про посадові обов’язки і як буде оцінюватися результат праці.

10. “Мама, вони там всі ідіоти!”, – кричати вже біля ліфта в телефонну трубку після того, як закінчилася бесіда в кабінеті у роботодавця.
Запам’ятайте, співбесіду починається в той момент, коли вам тільки подзвонили і запросили на зустріч. А закінчується, — коли вийшли з офісу. До цього за вами спостерігають співробітники, камери (служба безпеки не спить!), секретарі (не сумнівайтеся, вони одразу ж повідомлять про “дивну типі”).

Джерело: foka.com.ua
Розділи: Суспільство

29 травня

Інші дати
Народився Петро Карманський
(1878, м. Цєшанув, Польща - 1956) - український поет, педагог,перекладач, член групи письменників "Молода муза". Представник раннього українського модернізму. Автор збірок віршів "З теки самовбивці", "Блудні огні", "До сонця". Переклав "Божественну комедію" Данте, окремі твори Гюго та ін.
Засну, як легіт, в сірій скибі, Розвіюсь, мов рідка імла, Візьму з собою злидні й болі, Оставлю вам самі діла. (Петро Карманський)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі