chrome firefox opera safari iexplorer

Нацпарки під загрозою фактичного знищення?

14 серпня 2014 о 12:30

Зміни в Держбюджет на 2014 рік можуть призвести до фактичної ліквідації нацпарків і заповідників як установ. Такого висновку дійшли керівники національних парків і громадські екологічні організації, дослідивши зміни до бюджету.

Мінфін у своєму листі до Відповідних органів виконавчої влади доручив невідкладно скоротити виплату зарплат та виконання робіт за договорами, починаючи з серпня 2014 року. Такий лист в тому числі отримало і Мінприроди. Отримало і переслало до національних парків.

«В більшості випадків фінансування установ природно-заповідного фонду традиційно відбувається за залишковим принципом. – коментує ситуацію заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк. – за останні роки була ліквідована Державна служба заповідної справи України та всі посадові одиниці Мінприроди, які відповідали за заповідну справу в областях. Неодноразово відбувались спроби позбавити фінансування нацпарки і заповідники в системі Держлісагенства. Тепер же держава відмовилась від всіх них».

«Для більшості національних парків скорочення видатків на 70% значитиме фактичне знищення. – коментує ситуацію Максим Височин, директор національного природного парку «Двурічанський». – За останні 2 роки Мінприроди фінансувало більшою мірою лише опалення та зарплатню працівникам нацпарків. При цьому всі інші витрати блокувались казначейством. В результаті протягом 2 років нацпарки мають чималі борги по давно виконаних але не проплачених договорах про надання товарів та послуг. В ряді випадків проти них розпочаті судові процеси. Працівники парків отримують заробітну плату від 900 грн до 2600 грн (директор). Нововведення значитиме втрату колективу і адмінбудівель нацпарків, які існують на умовах оренди».

Нагадуємо, що відповідно до Національного плану дій з охорони навколишнього природного середовища на 2010—2015 роки, що виконується при фінансуванні ЄС, до кінця 2014 року площа об’єктів природно-заповідного фонду має збільшитись вдвічі. Аналогічна вимога міститься і в Законах України «Про загальнодержавну програму формування національної екомережі» (2000 р.) та «Про стратегію національної екологічної політики» (2011 р.). На думку громадських організацій, незабаром стане актуальним питання,я ким чином були витрачені «європейські» кошти, якщо не лише не було створено практично жодних нових заповідних територій, так ще й існуючі втратили 70% фінансування.

ДОВІДКА

Днями керівники національних парків отримали лист від Міністерства фінансів України, в якому говориться про те, що «31 липня 2014 року Верховною Радою України прийнято Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2014 рік”. Зазначеними змінами до бюджету передбачено скорочення на 70% п’ятимісячного обсягу видатків на забезпечення діяльності ряду центральних органів виконавчої влади (на оплату праці з нарахуваннями, оплату комунальних послуг та інших поточних видатків), в переважній більшості тих, які здійснюють державний нагляд у відповідних галузях та сферах, та органів, виконання функцій яких можуть здійснювати відповідні міністерства. З метою забезпечення такого скорочення видатків керівникам органів доручається здійснити заходи щодо:

а)оптимізації штатної чисельності працівників, надання працівникам відпусток із збереженням заробітної плати, встановлення для працівників режиму роботах неповного робочого часу, зменшення або скасування на умовах неповного робочого часу, зменшення або скасування стимулюючих виплат, підвищення посадових окладів, зменшення надбавок і доплат, які встановлені у граничних розмірах

Джерело: Страйк
Розділи: Довкілля

24 вересня

Інші дати
24 вересня відзначають:
  • Міжнародний день караванника.
  • Суккот.
Розгорнути
Аркадій Казка
1890 – український поет, педагог, музикант. Підготовлена до друку збірка «Lamentabile» («Сумливе») так і не побачила світу. Лише у 1989 р. вийшла його перша книжка «Васильки». Репресований.
Розгорнути
Народився Роман Купчинський
(1894, с. Розгадів Тернопільської обл. - 1976) - український письменник. Автор численних маршово-похідних, героїчних, ліричних і жартівливих пісень січових стрільців ("Засумуй, трембіто", "Зажурились галичанки", "Ірчик" та ін.), а також прозових творів - хроніки стрілецьких буднів.
Розгорнути
Народився Михайло Остроградський
(1801 – 1862), видатний український математик. Автор 40 праць з математичного аналізу, математичної фізики, теоретичної механіки. Остроградський встановив формулу перетворення інтеграла по об»єму в інтеграл по поверхні, названу його ім'ям – формула Остроградського. ЮНЕСКО у 2001 році внесла М.Остроградського до переліку видатних математиків світу.
Розгорнути