chrome firefox opera safari iexplorer

У ЦВК розповіли, як голосувати біженцям

27 серпня 2014 о 10:07
newsru.ua

Щоб мати змогу проголосувати, біженці з Донбасу повинні змінити адресу свого місця проживання, а кримчани — перенести місце свого голосування з півострова на материкову частину України. Про це 26 серпня в ефірі на телеканалі «ICTV» сказав заступник голови ЦВК Андрій Магера.

«Що стосується біженців, або як їх називають переміщених осіб, то в тому разі, якщо вони змінять адресу свого місця проживання, зареєструвавшись в іншому районі, населеному пункті, то вони автоматично включаються до реєстру виборців та отримають нову виборчу адресу. Це означає, що вони голосуватимуть як за партії, так і за кандидата на відповідному мажоритарному виборчому окрузі», — зазначив Магера.

За словами представника ЦВК, експерти зараз по-різному оцінюють кількість округів, яка буде працювати в Донецькій та Луганській областях.

«Ми повинні зараз думати про те, що вийдемо 26 жовтня на максимальну кількість округів, де це голосування має відбутись», — уточнив Магера.

Він підкреслив, що кримчани знову, як на президентських виборах, зможуть проголосувати лише на материку.

«Що стосується жителів Криму, то вони можуть проголосувати за законом, подавши за 5 днів до голосування заяву до органу ведення реєстру і змінити своє місце голосування», — сказав Магера.

Він нагадав, що Верховна Рада України може розпочинати працювати за умови, що туди буде обрано не менше двох третин від її конституційного складу — тобто, не менше 300 народних депутатів.

25 серпня президент України Петро Порошенко достроково припинив повноваження Верховної Ради сьомого скликання. Вибори відбудутьсь 26 жовтня.

Чинним законом про вибори народних депутатів передбачено, що дострокові вибори відбуваються через 60 днів після оголошення про розпуск парламенту. Вибори відбудуться 26 жовтня.

Зазначимо, голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський вважає, що для безпечного проведення позачергових парламентських виборів у Донецькій та Луганській областях необхідно змінити межі та центри виборчих округів, вважає

Джерело: Newsru.ua
Розділи: Суспільство

24 липня

Інші дати
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі