chrome firefox opera safari iexplorer

Українські туристи змінюють Європу на Грузію

14 серпня 2014 о 12:37

Відпочиваючі економлять і більше не бояться війни в Ізраїлі

Ситуація в країні вплинула на бажання українців їздити на відпочинок за кордон: через збільшення курсу євро наші співгромадяни все рідше обирають для відпочинку європейські країни, віддаючи перевагу подорожі у більш доступні Грузію і Туреччину.

ЗАВАЖАЄ ВАЛЮТА. «Після стрибка долара і євро в квітні організований туризм з України в європейському напрямку впав на 40%. В першу чергу — в Іспанію, Італію та Грецію», — говорить гендиректор великого європейського турагентства Володимир Щупак. Рідше стали вибирати і Угорщину, розповідає директор інформбюро «Угорський туризм» при посольстві Угорщини в Україні Світлана Кабиш: «Ми чекали падіння ще на початку року, через Майдан і політичну нестабільність. Але вийшло навпаки: в січні, лютому і березні українців в нашу країну приїхало більше. А спад турпотоків пішов тільки в квітні — коли просіла гривня. Станом на травень кількість туристів з України, порівняно з минулим роком, впала на 28%. Наприклад, у травні 2013-го до нас приїхали 74 тисячі туристів, в травні 2014-го — 40 тисяч. Одночасно відбулася переорієнтація: поїздки в Будапешт впали на 50%. А на курорти подешевше, розташовані ближче до України, навіть зросли на 2%».

ДО ПОБРАТИМІВ. Замість Європи українці вибирають більш доступні Грузію та Ізраїль. За словами посла Грузії в Україні Георгія Закарашвили, «за 6 останніх місяців туристів, у порівнянні з минулим роком, приїхало на 25%, або на 12 тисяч більше (62 тисячі українців)». А ось приплив українських туристів до Туреччини, який зростав з року в рік, у цьому році залишився на колишньому рівні, каже аташе з питань культури та інформації посольства Туреччини в Україні Берат Йилдиз: «У нас був стабільний приріст: 630 тисяч українців, що відвідали Туреччину в 2012 році, 750 тисяч — у 2013-м. Однак, станом на липень, ми залишилися на рівні минулого року. Але до кінця року прогнозуємо зростання, хоч і невелике».

Більше став залучати українців Ізраїль, запевнила нас аташе з туризму посольства Ізраїлю в Україні Лариса Самойлович: «станом на липень, у нас на 16% туристів з України більше, ніж у минулому році. Це тому, що українці більше не лякаються війни в Ізраїлі, ми навіть стали краще один одного розуміти. Ще одна приємна тенденція: 50% українців, які до нас їздять, потім повертаються. Та й з документами легше: адже оформляти візу для поїздки в Ізраїль не потрібно».

«Людей відлякують візи»

Від поїздок в інші країни відлякує українців ще й необхідність оформляти візи. «Ми довго боролися за скасування віз до Ізраїлю. І відразу збільшився турпотік: у 2011 році до нас приїхало на 51% українців більше», — каже аташе з туризму посольства Ізраїлю Лариса Самойлович. Гендиректор турагентства Володимир Щупак підкреслює: «Коли віза коштує 60-65 євро, а євро зросло на 10%, при ціні на поїздку від $500-600, це серйозний бар'єр». «Справа не тільки у візах, — вважає президент Асоціації турбізнесу України Олександр Новіковський. — Україна для ЄС — все ще країна 3-го світу. До людей презирливо ставляться в консульствах, грубіянять. І тільки зараз починає змінюватися ставлення».

Джерело: visti.pro
Розділи: Туристичні новини

20 травня

Інші дати
Народився Петро Скунць
(1942, с. Міжгір'я  Закарпатської обл. - 2007) - український поет, перекладач. Автор збірок "Сонце в росі", "Погляд", "ВЕрховинська пісня", "Полюси Землі", "На границі епох", "Один" та ін.
Розгорнути
Народився Микола Мурашко
(1844, м. Глухів, Сумська область - 1909) — український художник і педагог. В 1875 році заснував приватну художню школу, яка увійшла в історію під назвою Київської рисувальної школи.
Розгорнути
Народився Олександр Мишуга
(1853, с.Новий Витків, Львівська область - 1922) – український оперний співак, педагог.
Розгорнути
Народився Борис Мартос
(1879, смт. Градизьк, Полтавська область - 1977) — визначний український громадський і політичний діяч, кооператор і педагог. Голова Ради Міністрів УНР (1919).
«Як іскра ще в тобі горить І згаснути не вспіла – Гори! Життя – єдина мить Для смерті ж – вічність ціла.» (Олександр Олесь)
Розгорнути