chrome firefox opera safari iexplorer

Вчителі-переселенці зможуть працевлаштуватися навіть за відсутності диплома та трудової книжки

19 серпня 2014 о 15:54
kmu.gov.ua

Напередодні нового навчального року Міністерство соціальної політики спільно з Міністерством освіти та науки погодило невідкладні та скоординовані дії, які нададуть змогу переселенцям із зони проведення АТО оперативно знайти роботу за місцем їхнього перебування. Про це повідомила Міністр соціальної політики України Людмила Денісова під час брифінгу у Будинку Уряду.

Зокрема, мова йде про вчителів загальноосвітніх шкіл та вихователів дошкільних закладів, які не мають можливості надати відповідні документи для оформлення трудових відносин (паспорт, облікова картка платника податків, диплом про освіту, медична книжка тощо).

У разі, якщо такий громадянин не має документів, які підтверджують його стаж, відповідну інформацію надаватимуть органи Пенсійного фонду України, адже в базі даних ПФУ містяться індивідуальні відомості про страховий стаж кожної працюючої особи. Розгляд відповідних звернень переселенців-педагогів ПФУ доручено проводити в оперативному порядку. 

Водночас, як розповіла Міністр, центрам зайнятості рекомендовано оперативно налагодити з місцевими органами управління освітою обмін інформацією в режимі он-лайн про наявність актуальних вакансій та претендентів на їх отримання. Аналогічний обмін інформацією здійснюватиметься з координаційними центрами, що допомагають вимушено переселеним громадянам. Відповідні установи надаватимуть дані з приводу вчителів та вихователів з числа переселенців, які бажають знайти роботу.

Місцеві органи управління освітою повинні забезпечити безперешкодний прийом на роботу таких громадян на заявлені вакансії за направленням центрів зайнятості на підставі:
— індивідуальних відомостей про застраховану особу;
— документів, що підтверджують її фактичне місце проживання (надаються Державною міграційною службою);
— документів про повне медичне обстеження;
— отримання від особи згоди на обробку персональних даних у встановленому законодавством порядку.

Після зарахування педагога-переселенця на відповідну посаду, місцеві органи управління освітою звертатимуться до відповідних навчальних закладів щодо підтвердження вказаних ним відомостей про освіту та кваліфікацію.

Загалом термін проведення процедур щодо отримання документів переселенця та його працевлаштування становитиме до двох місяців. При цьому конкретні строки залежатимуть від ситуації кожної окремої людини, наголосила Людмила Денісова.

Спільний лист Міністерства соціальної політики та Міністерства освіти і науки із відповідними інструкціями надіслано до Державного центру зайнятості, департаментів освіти і науки облдержадмінстрацій та Пенсійного Фонду України.

Джерело: kmu.gov.ua
Розділи: Новини освіти

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі