chrome firefox opera safari iexplorer

Кожен другий українець вважає себе трудоголіком

30 вересня 2014 о 11:30
delo.ua

48% офісних працівників вважають себе трудоголіками. І половина з них звинувачує в цьому зовнішні обставини. Такі результати опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

На питання: «чи Могли б Ви назвати себе трудоголіком?» — 48% білих комірців відповіло ствердно. Цей показник знизився у порівнянні з аналогічним опитуванням в 2012 році. Тоді трудоголіками себе вважали 56% офісних співробітників. Не дивно, адже той обсяг роботи, який два роки тому здавався явним «перебором», в умовах масових скорочень та перерозподілу обов'язків видається цілком нормальним.

Варто відзначити, що тепер офісні співробітники більше схильні звинувачувати у своїй «тязі до роботи» зовнішні обставини. Про це говорить 26% опитаних. Ще 24% відповіли, що зараз важкі часи, тому робота розцінюється як засіб виживання. А ось начальника звинувачує набагато меншу кількість працівників — всього 10%. Зауважимо, що в 2012 році цей відсоток був удвічі вищим. Найбільше працівники українських офісів звикли «валити» все на себе (29%). Однак заради справедливості потрібно відзначити, що два роки тому ця цифра була ще вище. Тоді 39% говорили, що самі покладають на себе багато обов'язків.

Цікаво, що чим вища посада, тим більше працівник схильний бачити корінь свого працелюбства в собі самому. Серед тих, хто працює надто багато за власною ініціативою, ТОП-менеджерів і керівників — 47%, менеджерів середньої ланки — 27% і лінійних співробітників — 23%.

Що ж дає офісним співробітникам право вважати, що вони — трудоголіки? 32% опитаних вважають ознакою трудоголізму те, що вони часто затримуються на роботі, працюють у вихідні, а також завжди доступні для начальника і колег в телефонному або on-line режимі. Частина опитаних посилаються на самовідчуття. Наприклад, 18% з них заявили, що відчувають себе так, як ніби працюють цілодобово. Ще 14% зізналися, що робота для них завжди була на першому місці. 13% офісних співробітників вважають більш істотне виправдання — вони більше року не ходили у відпустку. 11% орієнтуються на думку оточуючих і вважають себе трудоголіками, тому що всі так кажуть. Цікаво, що кожному десятому дає право бачити себе в цьому амплуа те, що трудові досягнення — єдиний привід для гордості у їх житті.

Джерело: delo.ua
Розділи: Громадська думка

19 січня

Інші дати
Хрещення Господнє (Водохреща)
Там, на річці на Йордані Там Господь Христос хрестився, З рук Хрестителя Івана У святій водичці вмився" (Ярослав Вільшанко)
Розгорнути
Народився Гордій Левченко
(1897, с. Дубрівка Житомирської обл. - 1981) - військово-морський діяч, адмірал, головнокомандувач Балтійського флоту. У 1939-1942 роках - заступник наркома ВМФ СРСР. Під час Другої світової війни керував обороною Криму.
Розгорнути
Народився Тимофій Левчук
(1912, с. Бистрівка Житомирської обл. - 1998) - українського кінорежисера, народного артиста. Фільми: "Іван Франко", "Калиновий гай", "Два роки над прірвою", "Помилка Оноре де Бальзака", "Родина Коцюбинських" та ін.
Розгорнути
Народилася Марія Тим'як
(1889, м. Косів Івано-Франківської обл. - 1970) - народний майстер мистецької кераміки. Створювала оригінальний побутовий посуд (миски, глечики), вазочки і фігурки, оздоблюючи їх геометричним орнаментом. Вироби зберігаються у музеях Києва і Львова.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі