chrome firefox opera safari iexplorer

Кожен другий українець вважає себе трудоголіком

30 вересня 2014 о 11:30
delo.ua

48% офісних працівників вважають себе трудоголіками. І половина з них звинувачує в цьому зовнішні обставини. Такі результати опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

На питання: «чи Могли б Ви назвати себе трудоголіком?» — 48% білих комірців відповіло ствердно. Цей показник знизився у порівнянні з аналогічним опитуванням в 2012 році. Тоді трудоголіками себе вважали 56% офісних співробітників. Не дивно, адже той обсяг роботи, який два роки тому здавався явним «перебором», в умовах масових скорочень та перерозподілу обов'язків видається цілком нормальним.

Варто відзначити, що тепер офісні співробітники більше схильні звинувачувати у своїй «тязі до роботи» зовнішні обставини. Про це говорить 26% опитаних. Ще 24% відповіли, що зараз важкі часи, тому робота розцінюється як засіб виживання. А ось начальника звинувачує набагато меншу кількість працівників — всього 10%. Зауважимо, що в 2012 році цей відсоток був удвічі вищим. Найбільше працівники українських офісів звикли «валити» все на себе (29%). Однак заради справедливості потрібно відзначити, що два роки тому ця цифра була ще вище. Тоді 39% говорили, що самі покладають на себе багато обов'язків.

Цікаво, що чим вища посада, тим більше працівник схильний бачити корінь свого працелюбства в собі самому. Серед тих, хто працює надто багато за власною ініціативою, ТОП-менеджерів і керівників — 47%, менеджерів середньої ланки — 27% і лінійних співробітників — 23%.

Що ж дає офісним співробітникам право вважати, що вони — трудоголіки? 32% опитаних вважають ознакою трудоголізму те, що вони часто затримуються на роботі, працюють у вихідні, а також завжди доступні для начальника і колег в телефонному або on-line режимі. Частина опитаних посилаються на самовідчуття. Наприклад, 18% з них заявили, що відчувають себе так, як ніби працюють цілодобово. Ще 14% зізналися, що робота для них завжди була на першому місці. 13% офісних співробітників вважають більш істотне виправдання — вони більше року не ходили у відпустку. 11% орієнтуються на думку оточуючих і вважають себе трудоголіками, тому що всі так кажуть. Цікаво, що кожному десятому дає право бачити себе в цьому амплуа те, що трудові досягнення — єдиний привід для гордості у їх житті.

Джерело: delo.ua
Розділи: Громадська думка

25 травня

Інші дати
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
Народився Адальберт Ерделі
(1891, с.Загаття, Закарпатська область – 1955) – українського живописця, одного з основоположників закарпатської школи образотворчого мистецтва.
Розгорнути
Народився Олександр Корнійчук
(1905, м.Христинівка, Черкаська область – 1972) - письменник, громадський діяч, драматург, публіцист. Автор п'єс «Загибель ескадри», «Платон Кречет», «Над Дніпром», «Пам'ять серця».
Розгорнути