chrome firefox opera safari iexplorer

Нацбанк пояснив заборону на видачу валюти за картками

02 вересня 2014 о 12:20
ua-ru.info

Нацбанк пояснює рішення про обов'язкову конвертацію готівки в гривню валютних переказів боротьбою з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.

Основною причиною рішення про обов'язкову конвертацію готівки закордонних переказів у гривню є боротьба з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму, заявила директор генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України Олена Щербакова. 

Нагадаємо, з 2 вересня набула чинності постанова правління Нацбанку №540, якою регулятор продовжив обмеження на депозитному ринку та за операціями клієнтів з валютою, які діяли до 1 вересня, ще на три місяці. 

Згідно з рішенням НБУ, видача готівки в межах України електронних платіжних засобів, а також за валютними переказами з-за кордону на користь фізичних осіб без відкриття рахунку виплачується одержувачу тільки в гривнях. 

За словами Щербакової, відкриття рахунку в банку з повною ідентифікацією клієнта дозволяє йому уникнути такої конвертації. 

«Зазначена норма неодноразово обговорювалася, були звернення з боку Служби безпеки України, щоб посилити контроль за операціями з готівкою. Тому я б говорила, що це не стільки конвертація, скільки обмеження оборотів в готівковій формі», — сказала Щербакова у відеозверненні на сайті регулятора. 

Щербакова також зазначила, що конвертація здійснюватиметься за ринковим курсом конкретного комерційного банку, який той встановлює для всіх валютообмінних операцій. 

За її словами, заборона на видачу в банкоматах іноземної валюти відповідає світовим правилам. 

«Ви ніде не можете отримати за карткою через банкомат іноземну валюту в Європі — банкомат видасть тільки євро, в Штатах — тільки долари», — зазначила вона. 

Щербакова також зазначила, що введення обмежень на перекази за межі країни у розмірі 15 тис. грн без підтверджуючих документів відновлює раніше діючу норму. 

Вона підкреслила, що заходи постанови вводяться тимчасово на три місяці і пов'язані зі складною ситуацією на грошово-кредитному і фінансовому ринку, узгоджені з провідними банками і можуть бути скасовані достроково в разі поліпшення ситуації. 

«Ми розраховуємо, що позитивні новини про виділення другого траншу МВФ, вирішенні Світового банку про виділення траншу, про анонсовану президентом допомоги з боку ЄС повинні в цілому стабілізувати і заспокоїти ситуацію на грошово-кредитному ринку», — сказала вона. 

Щербакова зазначила, що регулятор проводив наради з керівниками 40 найбільших банків, у ході якого були обговорені рішення прийнятої постанови. 

Як повідомляв УНІАН, Постановою №540 Нацбанк з 2 вересня подовжує дію постанови №328, який діяв до 1 вересня, та вводить додаткові заходи для стабілізації ситуації на валютному ринку. Нацбанк постановою №328 встановив максимальну суму зняття клієнтами коштів з рахунків на рівні 150 тис. грн в день, а також заборонив продаж готівкової валюти фізособам і валютні перекази понад еквівалент 15 тис. грн у день, зняття валютних коштів з рахунків через касу та банкомати понад 15 тис. грн у день, дострокове погашення валютних кредитів резидентами, купівлю-продаж валюти на міжбанківському ринку без поставки та випуск банками депозитних сертифікатів. Крім встановлених обмежень, регулятор зобов'язав банки проводити щоденний моніторинг операцій клієнтів з купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку, а також аналізувати ці операції на предмет їх відповідності суті діяльності клієнта та його фінансового стану.
Детальніше читайте на УНІАН: http://economics.unian.ua/finance/958049-natsbank-poyasniv-zaboronu-na-vidachu-valyuti-za-kartkami.html

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

26 травня

Інші дати
1648 — Корсунська битва
битва між військами Речі посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками під Корсунем в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років. Внаслідок перемог під Жовтими Водами і Корсунем була знищена урядова армія Речі Посполитої на українських землях, створилися умови для утвердження української козацької держави (Гетьманщина).
Україно! Ти для мене диво! І нехай живе за роком рік, Буду, мамо, горда і вродлива, З тебе дивуватися повік... Ради тебе перли в душу сію, Ради тебе мислю і творю. Хай мовчать Америки й Росії, Коли я з тобою говорю. (Василь Симоненко)
Розгорнути
Народився Борис Грабовський
(1901, м. Тобольськ, Росія - 1966) - видатний вітчизняний фізик, син поета Павла Грабовського, творець першої в світі електронної системи передачі на відстань рухомого зображення. Побудував малолітражний гелікоптер, трикрилий планер, сконструював прилад для орієнтації сліпих, апарат для глухонімих.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі