chrome firefox opera safari iexplorer

Конституційний суд взявся за мовний закон Ківалова-Колесніченка

10 жовтня 2014 о 14:45

Конституційний суд України відкрив провадження у справі щодо відповідності Конституції закону «Про засади державної мовної політики», відомого як «мовний закон Ківалова-Колесніченка».

За інформацією, розміщеною на сайті КСУ, в даний час проводиться підготовка справи до розгляду на пленарному засіданні суду, пише DT.UA.

Як повідомлялося, в липні 2014 року до КСУ надійшло подання групи народних депутатів щодо конституційності закону «Про засади державної мовної політики».

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла закон про мови авторства регіоналів Вадима Колесніченка і Сергія Ківалова 3 липня 2012 року. Прийняття цього закону викликало масові протести в Україні.

24 лютого 2014 року Верховна Рада проголосувала за скасування закону «Про засади державної мовної політики». Разом з тим, в.о. президента Олександр Турчинов відмовився підписувати документ. Таким чином, в даний час діє прийнятий в 2012 році закон про мови.

Розділи: Суспільство

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути