chrome firefox opera safari iexplorer

На Новий рік у Києві встановлять 20-метрову ялинку з Івано-Франківської області

28 жовтня 2014 о 14:22

У Києві визначилися з місцем розташування різдвяних будиночків, святкової сцени і головної ялинки країни. Їх встановлять на Софійській площі. Заковика в найголовнішому — як зелена красуня буде виглядати. Художникам запропонували придумати кілька дизайнів, щоб кияни згодом могли вибрати найкраще.

Один з останніх варіантів — з величезною гіркою навколо ялинки. Залізати туди запропонували по сходинках, а скочуватися — як серце накаже, пише ”Комсомольська правда в Україні”.

Приємний сюрприз — на свято поставлять живу 20-ти метрову ялинку, трохи нижче, ніж ми подарували Папі Римському. І тоді ялина знайшли в Закарпатській області віком 110 років, а в цьому році — в Івано-Франківській. Останні роки використовували штучну ялинку, а до цього її збирали з декількох живих, вставляючи в металевий каркас. Це красиво, але все одно не те.

Іграшки та гірлянди виберуть на конкурсі. Серед варіантів — красуня, усипана величезними сніжинками і червоними кулями, що світяться, а також — золоте дерево, обвішане жовтими гірляндами.

“Цього року головна ялинка країни буде виконана в народному стилі, — розповіли в прес-службі КМДА. — Зробити іграшки для неї можуть усі охочі. Головне, щоб поробки були виконані з натуральних матеріалів — дерева, соломи, глини або тканини”.

У виготовленні прикрас взяти участь можуть всі бажаючі: хоч родини, хоч організації, хоч дітлахи. Надсилати роботи попросили до 6 грудня. А 19 грудня, в День святого Миколая, організатори оберуть автора найкращої іграшки.

Нагадаємо, що життя попередньої новорічної ялинки закінчилася плачевно. Штучну конструкцію, яку за 3 мільйони гривень зробили пару років тому на заводі під Одесою, на початку грудня розібрали на барикади. Пізніше на каркасі ялинки повісився чоловік. І тільки в серпні залишки дерева остаточно демонтували. Поки що воно зберігається на території Музею ВВВ. Але в майбутньому, швидше за все, переїде в Музей Майдану, який розташується в Українському домі на Європейській площі.

Про те, що різдвяне село цього року перенесуть на Софіївську площу, кияни дізналися кілька тижнів тому. А вже зараз їм показали перші проекти новорічного містечка. Ялинку хочуть поставити поруч з Софіївською дзвіницею, а поруч встановити концертну сцену. Пам’ятник Богдану Хмельницькому планують захистити парканом з гірлянд, а поряд поставити торговий ряд.

“Вперше на Софіївській буде створено цілий комплекс зі сценою для виступів народних колективів та зірок естради, майданчиком для проведення майстер-класів та місцем для дитячих виховних заходів”, — кажуть організатори прийдешнього новорічного свята.

Джерело: kolomyya.org
Розділи: Суспільство

23 травня

Інші дати
Петро Балабуєв
1931 – генеральний конструктор авіаційної техніки АНТК. За його участі та під його керівництвом побудовані літаки: Ан-22 «Антей», Ан-72, Ан-74, Ан-32, Ан-28, Ан-124 «Руслан», найбільший у світі літак Ан-225 «Мрія». Герой Соціалістичної Праці. Герой України.
Розгорнути
Народився Лешек Дезидерій Владислав Городецький
(1863, с. Шолудьки Вінницької обл. - 1930) - архітектор, меценат. Автор Будинку з Химерами, собору святого Миколая в Києві та ін. Його називали "київський Гауді".
Розгорнути
Народився Григорій Чухрай
(1921, м. Мелітополь, Запорізька область – 2001) – кінорежисер, сценарист. Поставив кінокартини «Сорок перший», «Балада про солдата», «Чисте небо», «Пам'ять» «Трясовина» та ін.
Розгорнути
Народилася Христина Литвиненко-Волторніст
(1883, с.Христанівка, Полтавська область – 1978) – українська поетеса, бандуристка. Автор збірок віршів „Широким шляхом”, „Степові квіти”, пісень і віршів для дітей.
«Хто готує себе лише на те, щоб впрягатися до плуга, завжди матиме погоничів» (Олена Теліга)
Розгорнути
Народився Симон Петлюра
(1879, м. Полтава – 1926) - український політичний та військовий діяч, голова Директорії Української Народної Республіки (1919-1920).
«Славні герої різних народів тому-то й є великими, що вмирали в ім’я слави цілої нації, а не окремих її клас чи груп. Великі твори тим-то й славляться, що вони об’яті чуттям неподільної любові до Вітчизни, а не до порізнених, ворогуючих між собою частин народу.» (Симон Петлюра)
Розгорнути