chrome firefox opera safari iexplorer

Україна переходить на зимовий час: як це позначиться на нашому здоров'ї

22 жовтня 2014 о 14:25

Україна 26 жовтня о 4-й годині ранку за київським часом переходить на зимовий час

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства економічного розвитку та торгівлі.

Зокрема, відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 «Про порядок обчислення часу на території України», годинникові стрілки буде переведено на одну годину назад.

Це сприймається багатьма як можливість провести в ліжку зайву годинку. Проте фахівці вважають, що переведення стрілок на годину назад не геть безневинний для організму.

Переведення годинників впливає і на фізичний, і на психологічний стан людини.  Такий перехід  для організму людини не проходить без слідно. Він викликає так званий часовий стрес, в результаті якого відбувається короткочасний збій, — діасинхроноз. Це означає, що наш внутрішній біологічний час перестає синхронізуватися із зовнішнім часом. На психологічному рівні  стан діасинхронозу призводить до підвищеної стомлюваності, зниження працездатності, виникає емоційна нестриманість, дратливість, порушується сон. Це зачіпає всіх людей, навіть абсолютно здорових.

Медики також констатують, що протягом перших п`яти діб після перекладу стрілок збільшується кількість викликів «швидкої допомоги» до хворих-сердечників.

Можуть загостритися такі  поширені хвороби як, наприклад, гіпертонія, бронхіальна астма, виразкова хвороба шлунку, ряд ендокринних захворювань, ревматичні і інші захворювання.

Це пов`язано з тим, що переведення годинників зачіпає певні фізіологічні процеси в нашому організмі. Це не є причиною всіх цих захворювань, але стрес, ним викликаний,  може стати поштовхом до загострення хвороб.

Знаючи про те, що поступова перебудова організму продовжується близько двох тижнів (а точніше 10-14 днів) на цей період потрібно  постаратися зменшити фізичні і моральні навантаження, як на роботі,  так і удома.

Якщо є  можливість відкласти  якісь справи. А в перші дні, особливо в перші три дні, просто  необхідно дати організму більше сну. Встаючи за новим часом вранці, лягати спати потрібно  по старому часу. В усякому разі, потрібно подовжити тривалість сну на  годину, поза залежністю, в яку сторону переводяться стрілки.

І, звичайно, лікарі радять приймати  вітаміни, зокрема вітамін С.

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути