chrome firefox opera safari iexplorer

Як Межигір’я перетворюється на центр для митців

19 листопада 2014 о 11:27
dw.de

Після втечі Віктора Януковича колишню президентську резиденцію «Межигір’я» вподобали митці. У ній знімають відеокліпи та влаштовують фестивалі.

«Ця пісня — байка в музичній формі. Ми почали жартувати у гурті, що кліп на неї було б непогано знімати в „Межигір’ї“. А потім вирішили, що справді більш підходящого місця не знайдемо», — каже фронтмен українського гурту «Вперше чую» Григорій Вагапов. Нещодавно цей колектив випустив новий кліп на пісню «Ізопова мова». Відзняли його в колишньому президенському маєтку Януковича.
«Кліп — нагадує політичну ситуацію в Україні з її вадами — корупцією, хабарництвом, — розповідає Григорій. — Це такий синтез антиутопії Оруелла „Ферма тварин“ та казки Франка „Фарбований лис“. Ми хотіли, щоб глядачі побачивши відео, не дали більше цим літературним історіям повторитися в реальному житті». Найкращими декораціями для такого кліпу, на думку лідера гурту, якраз і є «Межигір'я», символ корумпованості влади.

Знову у держвласності

Лише наприкінці жовтня територія резиденції знову повернули в державну власність. Вишгородський районний суд задовольнив позов прокуратури Київської області й витребував ділянку з незаконного володіння поваленого президента Януковича. Однак, як розповів комендант «Межигір’я» Денис Тарахкотелик, цей об'єкт зараз не стоїть на балансі жодної з державних структур.

«Межигір'я» нині утримують завдяки туризму й проведенню на території резиденції різних заходів. Дедалі частіше колишня президентська резиденція стає платформою для різноманітних проектів. «Тут виступали і фольклорні ансамблі, і збирались журналісти на свій фестиваль „Межигір'я фест“, — каже Тарахкотелик. — Хотіли навіть облаштувати кінотеатр під відкритим небом — показувати фільми для наших бійців. Проте хлопці швидко поїхали на передову».

«Усі рішення щодо зйомок чи проведення будь-яких заходів приймає так звана Громадська рада, — пояснив комендант „Межигір'я“. — Ми детально аналізуємо, чи є ризики, скажімо, щось пошкодити на території резиденції під час того чи іншого заходу. Та й дивимось, який це проект — комерційний чи громацький». Від цього й залежить, стягуватимуться з організаторів кошти чи ні.

Цієї осені вперше за п'ять років проведення «Межигірського фестивалю» народної пісні та ремесел його вдалось влаштувати на території колишньої президентської резиденції. За словами організатора фестивалю Лариси Ільчук, він зібрав близько тисячі гостей. «Відвідувачі та колективи приїхали з усієї України», — каже Ільчук. Наступного року організатори фестивалю сподіваються вийти на міжнародний рівень — запросити до «Межигір'я» гурти й співаків з-за кордону.

«Межигір'я» магніт для туристів

Майже через десять місяців після втечі Януковича"Межигір’я" стало одним з найпопулярніших місць України. Сотні людей приїздять сюди щотижня — відпочивати, святкувати весілля, просто на власні очі побачити розкоші поваленого президента. Колишня президентська резиденція відкрита для відвідувачів сім днів на тиждень з 9-ї до 18-ї години. 20 гривень коштує зайти на її територію. За 200 гривень вже можна завітати й до «хонки» Януковича.

Але й це ще не все. Місцева громада на частині території «Межигір’я» хоче відродити монастир, який у 30-х роках знищила радянська влада. «Це теж надзвичайно велика справа для України», — наголосила Ільчук.

Що буде з «Межигір’ям» в майбутньому — питання досі відкрите. Проте і митці, й місцеві жителі впевнені, що територія має приносити користь та позитив, збирати людей для хороших справ.

Джерело: DW
Розділи: Новини культури

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі