chrome firefox opera safari iexplorer

Йорданська вода лікує і не має терміну придатності

19 січня 2015 о 13:47

Традиційно на Богоявлення, 19 січня, відбувається освячення води. Християни вірять – від цього вона стає живою і не губить свої цілющі властивості, аж поки її всю не споживуть. Чи так це насправді та чим це пояснити – Zaholovok.com.ua цікавився у фахівців.

Загалом про особливі якості води йдеться ще в Старому Завіті. Так, про неї говориться як про джерело життя. Крім того, вода спалює гріхи і рятує життя людині. Не дарма ж без неї жоден із нас не може обійтися. «Якщо ж говорити про живу воду, то вона добре описана в книзі Левіт, — каже судовий вікарій Мукачівської греко-католицької єпархії о. Іван Ісаєвич. – Вона омиває від гріха, від будь-якої чоловічої чи жіночої нечистоти. Від самого початку світу вода є джерелом позитивної енергетики і дає життя не тільки тілу, але й душі».

Що ж до йорданської води, в якій хрестився Христос, то вона, якраз, і має всі ті властивості «живої води». Й для цього, як пояснює священик, зовсім не обов’язково їхати в Єрусалим. Головне, аби під час освячення було строго витримано процедуру. А вона складається з трьох етапів – трисвічника, що символізує Святу Трійцю; благословення води рукою священика (в знак Божої присутності); та занурення в неї хреста (символ хрещення в Йордані Ісуса Христа). Він бажано повинен бути срібним. Адже вважається, що цей метал очищає воду.

«Саме ця вода, а не та, яку приносять до храму із собою, має нестися додому і тільки нею священик повинен кропити людей, — вважає отець Іван. – Адже інакше немає гарантії, що вода буде освяченою. Буває й так, що вірники навіть забувають відкрити свої пляшки. Йорданська вода ж насправді цілюща. Вона не має терміну придатності – не псується і не цвіте. Малим дітям бажано давати її пити кожного дня. Особливо, якщо є переляк або безсоння. І ви побачите – дитина стане здоровою. Ясна річ, що того літра освяченої води, який приносять додому, не вистачить на цілий рік. Але в такому разі до звичайної чистої води треба додати навіть ложку святої – і вся вона стане освяченою».

Цілющі властивості йорданської води помітили навіть науковці. «Вода – це така річ, яка може резонансно взаємодіяти з іншими полями, — каже кандидат фізико-математичних наук, директор Міжнародного інституту людини і глобалістики «Ноосфера» Олег Лукша. – І саме на Водохреща Земля потрапляє в точку, коли потік частинок, які змінюють властивості води є особливо інтенсивним. Її структура перебудовується у стабільнішу. Електромагнітні коливання святої води і здорових органів людини тоді фактично збігаються. Тому саме таку воду ми і називаємо живою, адже саме вона сприяє посиленню життєдіяльних властивостей. Відтак організм людини, та й не тільки, почуває себе значно краще». А молитви, переконаний науковець, який читають цього дня над водою, ще більше посилюють її унікальні властивості. Тим більше, що в зимовій воді немає мікробіологічних складових, що теж сприяє тому, що її кластерна життєдайна структура не руйнується.

Що ж до освячення води в інші дні – на Маковея, або ж на відпустові свята – то завдяки відповідній молитві, яку кілька разів повторює священик, просячи їй йорданської сили, вона отримує ті ж якості, що й на Водохреща.

20 лютого

Інші дати
Ганна Затиркевич-Карпинська
1855 – українська актриса, майстер характерних і комедійних образів. Ролі: Риндичиха («По ревізії» М. Кропивницького), Ганна («Безталанна» І. Карпенка-Карого), Лимериха («Лимерівна» Панаса Мирного).
Розгорнути
Народився Василь Барвінський
(1888, м. Тернопіль - 1963) - український композитор, піаніст, музикознавець, педагог, музичний критик, диригент.
Розгорнути
Народився Лев Ревуцький
(1889, с.Іржавець Полтавська область - 1977) - український композитор, педагог, музичний і громадський діяч. Автор кантати-поеми «Хустина», «Ода пісні», «Зима», «Монологу Тараса Бульби».
Розгорнути
Народилася Марія Пригара
(1908, м. Москва - 1983) - українська письменниця, перекладачка. Авторка поетичних і прозових книжок для дітей.: збірки оповідань за мотивами українських народних дум "Козак Голота", повісті "Михайлик - джура козацький", творів у 2-х томах та інше.
Розгорнути
Народився Улас Самчук
(1905, с.Дермань, Волинська область – 1987) - український письменник, журналіст і публіцист, громадський діяч.
«Розбудова України і організація українського народу – ось основні гасла нашого часу. Не якісь старі порахунки, нікчемне амбіціонерське розбиття, не групова закукуріченість… І не отаманщина. А солідарна, творча будуюча і організуюча праця. Праця всього народу, праця кожної творчої одиниці» (Улас Самчук)
Розгорнути