chrome firefox opera safari iexplorer

Найтитулованіший біатлоніст України пішов зі спорту у волонтери

22 січня 2015 о 15:51

Дворазовий призер чемпіонатів світу, 11 разів піднімався на подіум етапів Кубка світу і минулих п'яти Олімпійських Ігор, біатлоніст Андрій Дериземля розповів про своє рішення поставити крапку.

«Дійсно, можна було після чемпіонату України, де виступив непогано, їхати на збір, потім на етапи Кубка IBU і доводити результатом своє місце в команді на Європу. У тому, що результат був би, я не сумніваюся. Але все ж я прийняв для себе рішення відмовитися від цієї ідеї. Їхати просто „туристом“, не показуючи результат — це неприйнятно ні для мене, ні для команди. А щоб показувати результат, потрібно готуватися, потрібно виступати. А у мене постійна робота в Чернігові, турбот дуже багато і залишати надовго не можна.

По-друге, я все одно планував закінчувати після закінчення сезону — тому не хотів займати чиєсь місце в команді. Нехай їде хтось із молодих — в плані досвіду для будь-якого з хлопців це буде набагато корисніше й ефективніше, ніж для мене. Тим більше, що на чемпіонаті світу я подивився — є хлопці, які можуть показати результат на Європі. А в Чернігові не було особливо снігу ці тижні — тобто я мало стояв на снігу, та ще й після хвороби.

Так, бажання, звичайно було. Це ж не так просто — віддати все свідоме життя цьому спорту, і тепер йти. Але — вирішив залишитися в Чернігові, працювати на благо рідного міста і країни.

Я зараз працюю в Центрі підтримки армії, який створився в серпні. Ми допомагаємо солдатам з Чернігова та Чернігівської області — 13 батальйону, 41 батальйону, перший танковій бригаді та іншим хлопцям, які воюють на сході України. Надаємо матеріальну допомогу і солдатам, і сім'ям загиблих, а ще юридичну, і зараз часто потрібна психологічна допомога. Це зараз моя основна робота. Ми громадська організація, є партнери, ми постійно шукаємо спонсорів. Є волонтери, багато небайдужих людей.

У Чернігові зараз все спокійно, сонце світить, музика грає, і це не цінують, на жаль. Тут без пафосу — хлопці, які там зараз вмирають, зберігають мир і спокій в інших частинах України», — розповів Дериземля.

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути