chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні формують єдиний список «ухильників» від мобілізації

25 січня 2015 о 15:51
nikvesti.com

В Україні йде робота по створенню єдиного реєстру військовозобов'язаних, на даному етапі в нього потраплять ті, хто ухиляється від мобілізації, повідомив начальник мобілізаційного відділу Генштабу ЗСУ Олександр Правдивець.

Надалі списки тих, хто ухиляється від мобілізації, будуть подані в МВС і в Генштаб, повідомляє прес-служба Міноборони.

У свою чергу заступник начальника військово-лікарської комісії Міноборони Роман Шевчук повідомив, що за результатами попередньої хвилі мобілізації з 100 тисяч оглянутих медкомісіями тільки половина визнана придатними до військової служби.

Як повідомлялося, на сьогоднішній день 62% осіб, які підлягають мобілізації, отримали повістки. Є області, де можна говорити про 100% оповіщення про мобілізацію: Хмельницький, Полтава, до них наближаються Вінниця, Київська, Чернігівська, Херсонська та Миколаївська області.

У той же час Глушко зазначив, що є і проблеми. «У деяких областях, які межують з тією чи іншою державою, збільшився відсоток людей, які раптово стали виїжджати на заробітки в Європу. Якщо ми хочемо жити в Європі, то зараз потрібно не їхати в Європу, рятуючись від мобілізації, а показати приклад бажання жити в Європі», — сказав Галушко. Він запевнив, що цей відсоток «не вплине на результат».

Як повідомлялося, 19 січня президент України Петро Порошенко підписав закон «Про затвердження указу президента про часткову мобілізацію».

Раніше, 14 січня, Порошенко підписав указ про четвертої хвилі мобілізації, яка буде проводитися в 2015 році в три етапи (протягом 210 діб).

Нова хвиля мобілізації в Україні почалася 20 січня, в її ході планується призвати на службу близько 50 тисяч осіб — як військовослужбовців запасу, так і солдатів-строковиків.

Не будуть мобілізовані громадяни, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей. Також мобілізації не підлягають аспіранти, студенти та «заброньовані» підприємствами люди.

Розділи: Суспільство

22 вересня

Інші дати
Народився Олександр Потебня
(1835 – 1891), український мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф, літературознавець, педагог, громадський діяч. Основоположник т. з. психологічного напряму в слов’янському мовознавстві. Автор праць із загального мовознавства, фонетики, наголосу, граматики, семантики, етимології, діалектології, теорії словесності, фольклору, етнографії, досліджень про походження мови, взаємозв’язок мови та мислення тощо.
«Ідея національності здатна сприяти людському поступові, якщо вона стверджує взаємоповагу права народів на самостійне існування та розвиток; коли ж через цю ідею стверджують зверхність однієї спільноти над іншою, то вона набуває реакційного смислу» (О.Потебня).
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі