chrome firefox opera safari iexplorer

Генконсульство Польщі почало приймати біометричні паспорти

01 лютого 2015 о 11:18
zik.ua

30 січня Генеральне консульство республіки Польща у Львові почало приймати біометричні паспорти для видачі шенгенських віз. Однак термін видачі візи за біометричним паспортом буде довшим — приблизно два тижні.

Про це сьогодні, 30 січня, повідомив генеральний консул РП у Львові Ярослав Дрозд.

Як повідомляв zaxid.net, ще кілька днів тому отримати шенгенську візу за біометричним паспортом було неможливо. Принаймні Генконсульство РП у Львові не приймало нові українські паспорти. Як пояснював Ярослав Дрозд, Україна просто не ратифікувала новий паспорт, тобто, офіційно не показала взірець нового документу іншим країнам, через це і виникли проблеми.

«Паспорти є дуже добрі, ми на них чекали. Проблема, що виникла, не львівського рівня. Паспорт потрібно було нострифікувати – показати іншим державам для того, щоб вони його визнали. Ми не можемо поставити візу лише тому, що бачили взірець паспорту в газетах. Але процес триває. Ми приймаємо біометричні паспорти, просто термін видачі візи буде тривалішим – два тижні», — пояснив Ярослав Дрозд.

Крім того, генконсул наголосив на іншій «біометричній» проблемі, яка виникне вже цього року – введення біометричних віз.

Нагадаємо, обов’язковий забір біометричних даних (відбитків пальців) при отриманні шенгенської візи мав початися вже з кінця січня 2015 року. Проте наразі процес відкладено і не вказано конкретної дати. Проте, за словами Дрозда, це однозначно відбудеться цього року.

З найбільшими проблемами стикнуться львівські туристичні фірми, які оформляють візи для туристичних груп з інших регіонів. Адже оформлення такої візи можливе лише за особистої присутності. Раніше фірми могли в своєму регіоні подавати будь-чиї документи для виготовлення візи. На думку представника фірми «Клуб мандрівників» Олени Тарнавської, це фактично «вб’є» продаж недорогих групових турів.

«Введення біометричних віз не спинить туристів, які їздять самі, а от ті, хто користується недорогими груповими турами, не будуть їздити двічі до Львова. Складно розраховувати на те, що туристи, наприклад з Дніпропетровська, які користуються послугами львівських фірм, будуть приїжджати до Львова за візою. А оформити візу в своєму місті вони не зможуть, бо вони не мають підтверджень заброньованих готелів тощо. Тобто скористатися послугами тур-фірм зможуть лише мешканці регіону», — зазначила вона.

Щодо нарікань про те, що збільшилась кількість документів для отримання візи, то за словами генконсула Польщі, консульство просто уніфікувало документацію з іншими посольствами та консульствами країн шенгенської зони. Нагадаємо, з 15 жовтня 2014 року змінились правила прийому документів на шенгенську візу.

«Умови отримання «шенгену» однакові у всіх країнах. Польща не ускладнила систему – раніше наша інтерпретація була дещо м’якша, а тепер така, як всюди. Для нас це також не радість, бо це більше документів і більші архіви, але це просто уніфікація», — пояснив Дрозд.

Натомість, той, хто вже мав дві туристичні шенгенські візи, майже гарантовано може претендувати на дворічну мультивізу. А для тих, хто ще не мав візи в країни шенгенської зони, є спосіб отримати відразу піврічну візу – забронювати по два дні перебування в Польщі протягом півроку (в різні терміни), в іншому випадку перша віза видається лише на конкретну поїздку.

22 вересня

Інші дати
Народився Олександр Потебня
(1835 – 1891), український мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф, літературознавець, педагог, громадський діяч. Основоположник т. з. психологічного напряму в слов’янському мовознавстві. Автор праць із загального мовознавства, фонетики, наголосу, граматики, семантики, етимології, діалектології, теорії словесності, фольклору, етнографії, досліджень про походження мови, взаємозв’язок мови та мислення тощо.
«Ідея національності здатна сприяти людському поступові, якщо вона стверджує взаємоповагу права народів на самостійне існування та розвиток; коли ж через цю ідею стверджують зверхність однієї спільноти над іншою, то вона набуває реакційного смислу» (О.Потебня).
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі