chrome firefox opera safari iexplorer

Шахраї вигадали спосіб заробляння на мобілізації

17 лютого 2015 о 12:12
peritus.com.ua

В одному із сіл Жовківського району біля будинку зупинився автомобіль синього кольору. З нього вийшли два чоловіки у камуфляжі. Впевнено постукали в двері, а коли господиня відчинила, в ультимативній формі наказали, щоб до них вийшов господар обійстя. Бо йому, мовляв, мають вручити повістку з військкомату.

Військовозобов’язаного того дня не було вдома. Можливо, зловмисники, які представилися працівниками військкомату, добре про це знали. Бо почали одразу “вантажити” родичів військовозобов’язаного переліком статей Кримінального кодексу, які передбачають покарання за ухилення від мобілізації. Коли у переляканої дружини військовозобов’язаного на очах з’явилися сльози, “працівники військкомату” подобрішали. “Ми забудемо про вашого чоловіка, — сказали, — якщо заплатите тисячу доларів”. Звісно, селянська родина стільки “зелені” не мала. Отож розплатилася сотнею доларів та золотими виробами. Пізніше стало відомо, що візитери жодного відношення до військкомату не мали.

Щоб не потрапити на гачок шахраїв, порадили в регіональному медіа-центрі Міноборони, громадяни мають уважніше ставитися до незнайомців у формі та обов’язково вимагати у них показати посвідчення. Слід знати, що повістка з військкомату вручається лише особисто в руки військовозобов’язаного - представником військкомату, ЖЕКу чи сільради.

Військово­зобов’язаний натомість має повернути особі, яка вручила повістку, корінець від неї зі своїм підписом.

Розділи: Суспільство

17 жовтня

Інші дати
Народився Володимир Жаботинський
(1880, м. Одеса – 1940) – єврейський письменник і публіцист, ідеолог та один з лідерів сіоністського руху.
Розгорнути
Народився Яків Головацький
(1814, с. Чепелі, Львівська область – 1888), український лінгвіст, етнограф, фольклорист, поет, священик і педагог. Співзасновник об»єднання «Руська трійця», співавтор збірника «Русалка Дністровая». Найважливіша праця «Народні пісні Галицької і Угорської Русі. кн. 1-4.»
Солоденька рідна мово, Як би-м тя рад вчути! Із глубини серця свого Рад би-м піснь добути. Проспіваю співаночки, Де-но які знаю, Як би-м учув голосочок Із рідного краю. (Яків Головацький)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі