chrome firefox opera safari iexplorer

У Львівському виші зібрали фото пам’ятників Шевченку з цілого світу

27 лютого 2015 о 09:09

Сотню світлин із зображенням пам’ятників Т. Шевченку, які знаходяться у різних куточках Землі, представили у головному корпусі Національного університету «Львівська політехніка». Виставкою «Монументальна Шевченкіана» в університеті закінчують відзначення 200-річчя Кобзаря.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Автор світлин – Руслан Теліпський – 15 років подорожує по світу у пошуках пам’ятників Кобзарю. За цей час він зміг сфотографувати понад тисячу монументів Шевченку у більше як 25 країнах на чотирьох континентах.

«Це моя місія зібрати докупи усі пам’ятники, незважаючи на те, хто їх робив – чи аматор, чи талановитий митець – аби цей великий скарб могли побачити майбутні покоління. Пам’ятники Шевченку – це згадка, що ми походимо від тих, хто віддав своє життя за Україну», – зазначив Руслан Теліпський.

За його словами, Шевченко був присутній на Майдані, він зараз є у на Сході. Це постать, яка об’єднає усю Україну і всіх українців по всьому світу.

Шевченкознавець зізнався, що найбільше йому подобаються пам’ятники Кобзарю у селах.

«Хоча вони, можливо, не є високого мистецького рівня, але вони зроблені від душі, щиро за власний кошт, а не за гроші з державного бюджету», – пояснив Руслан Теліпський.

Виставка поділена на три блоки: «Україна», «Закордоння» та «Окуповані території». На експозиції можна побачити світлини з кожного обласного центру нашої країни, пам’ятники, які з’явилися завдяки діаспорі.

Мистецтвознавець професор Львівської національної академії мистецтв Роман Яців зазначив, що експозиція дає можливість осмислити феномен Шевченка у світі, побачити, що Кобзар – це феномен світової культури, а не лише української.

Зазначимо, Руслан Теліпський збирає гроші на «швидку» для добровольчого батальйону «Кривбас». Збір коштів відбувається не лише по Україні, а й у Польщі. Саме тому під час виставки можна придбати світлини із зображенням пам’ятників. Усі кошти підуть на «швидку» для бійців у зоні АТО.

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути