chrome firefox opera safari iexplorer

Що очікувати від урожаю зернових в поточному році?

28 березня 2015 о 12:00
kh.ridna.ua

Складна ситуація з доларом, паливом, добривом та ЗЗР відкине Україну назад.
За даними Державної служби статистики України, у 2014 році Україна зібрала майже 63,8 млн т зерна і зернобобових культур, що на 2,4 % більше, ніж у 2013 році.

За прогнозом міжвідомчої робочої групи при Мінекономрозвитку, зерновий експорт з України в 2014/15 МР складе 37,9 млн т, включаючи 12,8 млн т пшениці, 4,2 млн т ячменю і 20,2 млн т кукурудзи.

Рекордний урожай дозволив Україні в 2014 році вийти на друге місце в світі за обсягами експорту зернових після США.
Однак прогнози на 2015/16 МР є далеко не самими втішними. Так, авторитетне американське аналітичне агентство «Informa Economics» у своєму прогнозі повідомляє, що врожай пшениці в Україні складе 21 млн. т, що на 3 млн т менше, ніж торік.

Експерти Інформаційної компанії «ПроАгро» відзначають, що вартість посівних робіт у нинішньому році зросла в 1,5–2,8 рази в порівнянні з минулим роком. Загальна вартість комплексу весняних польових робіт для зернових культур оцінюється в 64,7–67,4 млрд грн.

Девальвація гривні і відсутність достатньої кількості кредитних ресурсів ставлять українських аграріїв у скрутне становище. Крім того, очікується більш низька, ніж в останні роки, врожайність, пов’язана зі значною нестачею коштів, невизначеністю погодних умов, а також економічної та політичної ситуації в країні.

У прогнозах експертів сьогодні не існує однозначної думки щодо врожаю 2015/2016 МР — їх оцінки, як зазначає міністр аграрної політики і продовольства України Олексій Павленко, варіюються в межах від 52 до 62 млн т.

28 травня

Інші дати
Народився Максиміліан Волошин (Кирієнко-Волошин)
(1877, м. Київ – 1932), російський поет і художник українського походження, перекладач. Представник символізму і акмеїзму, в поезії та малярстві відобразив історію та природу Криму.
Припаду я к острым щебням, к серым срывам размытых гор, Причащусь я горькой соли задыхающейся волны, Обовью я чобром, мятой и полынью седой чело. Здравствуй, ты, в весне распятый, мой торжественный Коктебель! (Максиміліан Волошин).
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі