chrome firefox opera safari iexplorer

Що очікувати від урожаю зернових в поточному році?

28 березня 2015 о 12:00
kh.ridna.ua

Складна ситуація з доларом, паливом, добривом та ЗЗР відкине Україну назад.
За даними Державної служби статистики України, у 2014 році Україна зібрала майже 63,8 млн т зерна і зернобобових культур, що на 2,4 % більше, ніж у 2013 році.

За прогнозом міжвідомчої робочої групи при Мінекономрозвитку, зерновий експорт з України в 2014/15 МР складе 37,9 млн т, включаючи 12,8 млн т пшениці, 4,2 млн т ячменю і 20,2 млн т кукурудзи.

Рекордний урожай дозволив Україні в 2014 році вийти на друге місце в світі за обсягами експорту зернових після США.
Однак прогнози на 2015/16 МР є далеко не самими втішними. Так, авторитетне американське аналітичне агентство «Informa Economics» у своєму прогнозі повідомляє, що врожай пшениці в Україні складе 21 млн. т, що на 3 млн т менше, ніж торік.

Експерти Інформаційної компанії «ПроАгро» відзначають, що вартість посівних робіт у нинішньому році зросла в 1,5–2,8 рази в порівнянні з минулим роком. Загальна вартість комплексу весняних польових робіт для зернових культур оцінюється в 64,7–67,4 млрд грн.

Девальвація гривні і відсутність достатньої кількості кредитних ресурсів ставлять українських аграріїв у скрутне становище. Крім того, очікується більш низька, ніж в останні роки, врожайність, пов’язана зі значною нестачею коштів, невизначеністю погодних умов, а також економічної та політичної ситуації в країні.

У прогнозах експертів сьогодні не існує однозначної думки щодо врожаю 2015/2016 МР — їх оцінки, як зазначає міністр аграрної політики і продовольства України Олексій Павленко, варіюються в межах від 52 до 62 млн т.

25 липня

Інші дати
Народився Юліан Кулаковський
(1855, Литва – 1919) – історик, археолог, Фахівець з історії Північного Причорномор'я, Візантії, Стародавнього Риму. Проводив археологічні дослідження античних пам»яток півдня України (Ольвія, Пантікапей). Автор 3-томника «Історія Візантії».
І тільки Рим один до Риму міг рівнятись, І Риму одного міг тільки Рим жахатись. Було бо писано у книзі судьбовій, Щоб скрізь підносив він тріумфу горді брами, Законом для землі поставив присуд свій, А серця мужністю зрівнявся з небесами! (Микола Зеров)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі