chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні Володимиру Івасюку мало б виповнитися 66 років

04 березня 2015 о 08:09

4 березня у Театрі імені Марії Заньковецької відбудеться концерт з нагоди 66-ої річниці від дня народження легендарного композитора Володимира Івасюка (1949 – 1979). Проект «Івасюк назавжди. Концерт для своїх» приурочено до дня народження одного із основоположників української пісні, автора 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів, Героя України (посмертно), котрий загинув за нез’ясованих обставин 36 років тому.

Твори Івасюка прозвучать у виконанні Заслуженої академічної капели України «Трембіта», Павла Табакова, Оксани Мухи, Марка Комонька, Ірини Долі та Тетяни Ціхоцької. «Пісня буде поміж нас», «Я піду в далекі гори», «Я – твоє крило», «Лиш раз цвіте любов», «Мальви», «У долі своя весна», і, звісно, – легендарні «Червона рута» й «Водограй» – усі ці пісні та інші, незнані, слухач почує у нових аранжуваннях, над якими попрацювали композитор Роман Мельник та музичний керівник концерту, художній керівник капели «Трембіта» Микола Кулик. Загалом на концерті прозвучить 23 музичні композиції за творчістю Володимира Івасюка.

«Івасюк назавжди залишиться у нашій пам'яті за свої пісні, більшість із них стали для нас справді народними, пісні, які нікого не залишають байдужими…– говорить організатор концерту та директор компанії «ДікАрт» Андрій Сидор. – Гості двох концертів проекту стануть свідками незвичного синтезу академічного та естрадного виконання у супроводі оркестру».

«Музика надає привабливості буденщині, розганяє нудьгу і загоює внутрішню кволість, породжені тупою одноманітністю... Музикою людина рятується якоюсь мірою від духовної самотності…» – це думки Івасюка-молодшого, дбайливо занотовані Івасюком-старшим і викладені в «Монолозі перед обличчям сина»…» авторства батька вже по смерті Володимира Івасюка.

Нагадаємо, що 1968 року Володимир Івасюк написав «Червону руту» та «Водограй». Відтоді його пісні тріумфували на багатьох конкурсах у СРСР та за кордоном, були популярними від Камчатки до Чорного моря. Івасюкові «Пісня буде поміж нас», «Я – твоє крило», «Літо пізніх жоржин», «Вернись із спогадів», «Запроси мене у сни свої», «Тільки раз цвіте любов» та багато інших увійшли у золотий фонд української пісні. Йому б жити і жити… Але вранці 24 квітня 1979-го 30-річний композитор, як і зазвичай, поспішив до консерваторії, а додому вже ніколи не повернувся. Його скалічене тіло знайшли у Брюховицькому лісі, що під Львовом. За офіційною версією, Івасюк покінчив життя самогубством, одначе ні обставин, ні причин його смерті досі не з’ясовано.

Тетяна Козирєва«День

24 травня

Інші дати
Кирило Стеценко
1882 – український композитор, хоровий диригент, культурний і громадський діяч, священик. Створив кобзарську школу; організатор мандрівних хорових капел, засновник музичної бібліотеки. Автор кантат, опер та ін.  
Розгорнути
100-річчя від дня народження Михайла Стельмаха
1912 – Михайло Стельмах – український письменник, драматург, фольклорист. Автор поетичних книжок для дітей, романів «Кров людська – не водиця», «Велика рідня», «Хліб і сіль» та ін.
Розгорнути
Народився Іван Нехода
(1910, с.Олексіївка, Харківська область – 1963) - український поет, письменник, журналіст. Збірки: «Початок пісні», «Тобі, кохана» та ін.
«У лісі, лісі темному, Де ходить хитрий лис, Росла собі ялинонька І зайчик з нею ріс.» (Іван Нехода)
Розгорнути
Народився Олександр Богомолець
(1881, м. Київ – 1946) - відомого українского патофізіолога, основоположника школи патофізіологів.
Розгорнути