chrome firefox opera safari iexplorer

В Івано-Франківську просто неба знамениті скрипалі виконали гімн

04 березня 2015 о 14:08

Сьогодні, 4 березня, на Вічевому майдані Івано-Франківська відбувся музичний флешмоб з нагоди 200-річчя від дня народження автора державного гімну України – композитора Михайла Вербицького, повідомляє ZIK.

Гімн України на Вічевому майдані Івано-Франківська пролунав у виконанні імпровізованого ансамблю у складі двох скрипок та альта. Головував у тріо відомий український скрипаль та громадський діяч Кирило Стеценко, йому «асистували» керівник обласної філармонії Андрій Савка та соліст філармонії Ярослав Бибик. До акції долучилися кілька десятків мешканців міста, які під майстерний музичний супровід проспівали рядки державного гімну.

«Символічно, що ми сьогодні переймаємо естафету святкувань — від 200-річчя нашого Кобзаря Тараса Шевченка до 200-річчя видатного, ще не до кінця оціненого композитора Михайла Вербицького. Навіть якби він не написав дев’ять симфоній, музику до водевілів, а тільки музику гімну – цього було б достатньо для світової слави. Адже український гімн належить до наймелодійніших творів такого ґатунку, його музика справді чіпає за серце. Я завжди мріяв зіграти варіації на тему нашого гімну», — зауважив Кирило Стеценко.

Як розповів директор Івано-Франківської філармонії Андрій Савка, ідея провести таку музичну акцію просто неба виникла спонтанно.

«Це наша спільна ідея, але ініціатива все ж належить громадському діячеві Віталію Перевізнику, а ми – скрипалі долучилися, щоб таким чином вшанувати ювілей Михайла Вербицького», — сказав Андрій Савка.

Під час імпровізованого концерту скрипалі також виконали одну з найвідоміших українських пісень «Червону Руту», віддавши шану її авторові – Володимирові Івасюкові, річницю від дня народження якого нещодавно відзначали. Також пролунали варіації на тему карпатських мелодій, гімну Євросоюзу та пісні «За Україну». У перерві між композиціями музиканти підкреслили, що на нашу державу очікує європейське майбутнє.

«Вважаю, що ця акція — суперідея. Ми повинні знати про своїх героїв, бо ми багаті і маємо славетних земляків», — зауважив один із відвідувачів флешмобу, художник Михайло Дейнега.

21 червня

Інші дати
Народився Юрій Кондратюк
(1897, м.Полтава  - 1941 або 1942) – український вчений-винахідник, один із піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів. Автор так званої «траси Кондратюка», якою літали на Місяць космічні кораблі «Аполлон».  
«Коли березневого світанку 1968 року я схвильовано слідкував на мисі Кеннеді за стартом ракети, що повинна була понести корабель „Аполлон-9“ у напрямку до Місяця, я думав про українця Юрія Кондратюка, котрий розрахував цю трасу, по якій повинні були летіти троє наших астронавтів». (Джон Хуболт, інженер НАСА, один з авторів проекту «Аполлон».)
Розгорнути
Народився Микола Закревський
(1805, м.Київ – 1871) - український історик, етнограф, художник, мовознавець і письменник. Автор фундаментальних праць «Нарис історії міста Києва», «Літопис і опис міста Києва».  
Розгорнути