chrome firefox opera safari iexplorer

Велотуризм

24 квітня 2015 о 13:00
crimeavector.com.ua

Велосипедний туризм – захопливий і відносно недорогий вид активного відпочинку і спорту. Все, що Вам треба для катання на велосипеді – це велосипед і непогана фізична підготовка. Ніяких перешкод для велосипедного туризму не існує – паливо велосипеду не треба, він проїде у важкодоступні для автомобіля місця, для перетину складної місцевості велосипед можна перенести на руках і навіть узяти в потяг.

Подорож на велосипедах вигідно відрізняється від пішохідного туризму швидкістю пересування, а від автотуризму – користю для здоров’я. Їзда на велосипеді зміцнює м’язи ніг, підвищує витривалість, покращує діяльність серцево-судинної і дихальної систем. Сучасні туристичні велосипеди легко управляються, швидко набирають швидкість і мають невелику вагу.

Спеціальний одяг для катання на велосипеді допоможе Вам почувати себе комфортно у будь-яких погодних умовах. Навчитися кататися на велосипеді зовсім нескладно, тому велосипедний туризм – дуже популярний літній вид активного відпочинку, спорту і розваги. Ви можете виїхати на велосипедах з друзями за місто у вихідний день або відправитися у велотур або велопохід по екзотичних країнах.

Велосипедний туризм розрізняє два види подорожей на велосипеді – велотури і велопоходи. Велотур – це цивілізована подорож на велосипедах без поклажі, яку окремо перевозять в спеціальній машині. Велотуристи під час велотуру ночують в готелях, а їдять в ресторанах. Велопохід, залежно від вибраного маршруту, має на меті повну відсутність благ цивілізації або мінімальну їх кількість. Поклажу велотуристи під час велопоходу перевозять самостійно, тому що автомобіль може не проїхати у важкодоступні місця. Спортивний велосипедний туризм ділиться на шість категорій складності велопоходів, з яких мінімальна протяжність найпростішого велосипедного походу складає 300 км.

Види велосипедів:
– шосейні велосипеди – дорогі велосипеди для швидкісного руху по якісному асфальту і встановлення рекордів на Тур де Франс і Олімпійських іграх;
– МТВ, або гірські велосипеди – велосипеди з широкими колесами і підвищеною міцністю конструкції для експлуатації в складних гірських умовах;
– міські велосипеди (citybike) – прості в управлінні велосипеди для їзди по місту;
– туристичні велосипеди (touring) – стійкі велосипеди для велотурів і велопоходів, що дозволяють комфортно кататися на велосипеді з вантажем.

Кращі місця для велосипедного туризму – Європа і Америка, де подорожі на велосипедах дуже популярні. Пригодницький велотуризм – походи в екзотичні і важкопрохідні місцевості (тропічні ліси, гори, пустелі) – дуже популярний в Європі, де на велосипедах щорічно подорожують близько мільйона людей. У деяких курортних містах Франції, Швейцарії, Італії, Іспанії і Німеччини прогулянки на велосипедах популярніше за автомобілі. Велосипедні доріжки і стоянки велосипедів в Європі і Америці дуже поширені, а в Росії і Україні велосипедний туризм тільки починає розвиватися.

Тому якщо Ви хочете подорожувати на велосипеді з комфортом, то сміливо вирушайте у велотур або велопохід по Європі. Якщо ж Ви просто хочете вдосталь покататися на велосипеді по Україні або Росії, то спершу сплануйте маршрут, уникаючи жвавих автострад. Велосипедний туризм по добре накатаних ґрунтових, путівцям або асфальтованим дорогах принесе більше користі для здоров’я, та і безпечніше. Плануючи подорож на велосипедах, розраховуйте тривалість велотуру і час привалів, орієнтуючись на фізичну підготовку учасників. Справність велосипеда, яскравий, помітний для водіїв одяг, спеціальна захисна екіпіровка для голови, рук і ніг велосипедиста – обов’язкові умови безпечної подорожі на велосипеді.

Такий активний відпочинок, як катання на велосипеді обов’язково принесе користь Вашому здоров’ю і різноманітить Ваш відпочинок, додавши в нього трохи екстриму і пригод! Велосипедний туризм популярний у всьому світі, не відмовляйте собі в задоволенні і Ви!

Джерело: Mustang
Розділи: Спорт в Україні

21 вересня

Інші дати
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі