chrome firefox opera safari iexplorer

Дзвонам Софії Київської повернули голос

22 квітня 2015 о 15:20

Після вимушеної дворічної перерви кияни та гості столиці знову можуть насолоджуватися голосом дзвонів Софії Київської, повідомляє сайт заповідника.

Цими днями у Софії Київській було завершено ремонт та налагодження унікальної музичної установки, в якій грають 30 дзвонів (згодом планується задіяти 50). Вони працюють у режимі курантів, оснащені електромагнітними бійками і керуються за допомогою комп`ютерної програми.

До речі, за твердженнями фахівців, ця музична установка – цілковито безпечна для історичних пам`яток, адже вона не вібрує, отже – не шкодить рідкісним мозаїкам.

Роботу дзвонів було відновлено завдяки ентузіазму та безкорисливості майстрів-дзвонарів Сергія та Леоніда Ботвінків.

Тож віднині мелодійний передзвін на Софійської площі радуватиме нас щодня, і всі охочі матимуть нагоду почути голос Софійської дзвіниці від 8 год. 45 хв. до 21 год.

Усього дзвони виконують 16 різних мелодій, серед яких – Гімн України, «Молитва за Україну», «Благослови, душе моя, Господа», «Як тебе не любити, Києве мій» та інші.

Довідка

Двоє майстрів – Сергій та Леонід Ботвінки, які зробили такий чудовий подарунок для столичних мешканців та гостей міста, – справжні ентузіасти своєї справи. Рідні брати, вони є корінними киянами, здобули інженерну освіту у Київському політехнічному інституті і практично все життя пропрацювали на Київському авіаційному заводі. А карильйонами Сергій та Леонід захопилися у середині 90-х років, коли відбудовувався Михайлівський Золотоверхий собор у Києві.

n.sophiakievska.org

 n.sophiakievska.org

На сьогодні в Україні існує ще два подібні інструменти, створених братами Ботвінками. Найперший – карильйон Михайлівського Золотоверхого собору (1998 р.), а наймолодший карильйон з`явився два роки тому у Гошівському греко-католицькому монастирі, що на Прикарпатті.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути