chrome firefox opera safari iexplorer

«Міст» для українських школярів, які хочуть навчатись у Німеччині

04 квітня 2015 о 17:00

Раніше українські учні не могли вступити до німецького вишу одразу після закінчення школи. Нова стипендійна програма «Міст до вищої освіти у Німеччині» надасть їм таку можливість.

Раніше українські учні не могли вступити до німецького університету одразу після закінчення школи. Через різницю у навчальних програмах, зокрема через різну кількість навчальних годин, українським школярам доводилося додатково навчатися рік в українському університеті або у спеціальному підготовчому коледжі у ФРН перед вступом до німецького вишу.

Нова стипендійна програма Ґете-Інституту в Україні «Міст до вищої освіти у Німеччині» надасть випускниками українських шкіл можливість вступити до німецького вишу одразу після 11 класу. Однак при цьому мова не йде про стипендію на навчання у Німеччині, а лише про підготовку до нього. Програма, зокрема, позбавить майбутніх абітурієнтів необхідності відвідувати додаткові підготовчі курси та складати іспити.

Потрапити у програму зможуть не всі

За словами кураторки проекту в Україні Інни Корейби, подавати заявки на участь у програмі зможуть лише школярі Ужгорода, Львова, Луцька, Чернівців, Вінниці, Одеси, Києва, Миколаєва, Кіровограда, Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя та Мелітополя. «Оскільки програма надає учням можливість вивчати німецьку мову та проходити фахову підготовку, ми можемо приймати заявки лише від учнів тих міст, де знаходяться мовні центри Ґете-Інституту», — пояснює кураторка.

За її словами, учні, які вже володіють німецькою мовою на рівні В2 чи С1, не повинні будуть проходити мовні курси. Тому вони зможуть брати участь у конкурсі, навіть проживаючи в інших містах, пояснила Корейба.

Хто може брати участь у програмі?

Стипендійна програма розрахована на учнів 9-10 класів, які мають хист до точних наук: їм потрібно мати високий середній бал із математики, інформатики, природничих та технічних дисциплін. Окрім того, вони мають володіти німецькою мовою, починаючи з рівня А2 (для учнів 9 класу) або В1 (для учнів 10 класу). Заявки на участь у програмі потрібно подавати до 31 березня у Ґете-Інститут в Україні. Переможців буде оголошено до 20 травня.

На щасливчиків чекає насичена програма, яку вони опановуватимуть паралельно із навчанням у школі: мовні курси (до рівня В2), фахова підготовка, ознайомлення з особливостями викладання, навчання та перебування в університетському містечку у ФРН, консультації щодо надання стипендій Німецькою службою академічних обмінів (DAAD) та підготовка до іспитів TestDaF і TestAS.

Безкоштовно та без шкільних прогулів

«Ця програма є безкоштовною та не відволікатиме учнів від їхнього шкільного навчання, — пояснює Інна Корейба. — Оскільки це перший рік запуску програми, ми поки що не можемо оцінити її масштаб та спрогнозувати кількість охочих брати в ній участь, але заявки приймемо у всіх — ніяких квот немає». Фінальний список університетів-партнерів, які братимуть учасників програми на навчання, ще не оголошено. Передбачається співпраця з Альянсом університетів Рурської області, до якого входять Рурський університет у Бохумі, Дортмундський технічний університет та університет Дуйсбурга-Ессена.

«Університети нададуть певний контингент місць спеціально під цю програму для тих дітей, які отримають підтвердження її успішного проходження. Вступних іспитів для них не передбачається», — додає кураторка програми.

Однак батькам майбутніх студентів потрібно врахувати важливий момент. «Для того, щоб отримати студентську візу, серед інших документів слід буде надати підтвердження про стан рахунку дитини, на якому має бути близько восьми тисяч євро на рік», — вказує Корейба. Окрім того, за її словами, треба розраховувати на власні сили щодо фінансування проживання майбутнього студента у Німеччині. Однак і на цьому етапі є можливість позмагатися за наступну стипендію — цього разу вже від DAAD.

Джерело: DW
Розділи: Суспільство

18 листопада

Інші дати
Народився Кость Левицький
(1859, м.Тисмениця, Івано-Франківська область - 1941) - український державний діяч, адвокат, публіцист. Один з найвизначніших політичних діячів Галичини кінця 19 століття – першої половини 20 ст., керівник уряду ЗУНР (1918). Автор історичних праць «Історія політичної думки галицьких українців 1848-1914», «Історія визвольних змагань галицьких українців в часи світової війни 1914—1918 рр.», «Великий зрив».
“Ми свідомі цього обов’язку, який прийняли серед граду куль і незвичайно важливих обставин. Вступаючи в уряд, уважаємо за відповідне зазначити, що стоїмо на демократичнім принципі. Ми вийшли з народу і для народу буде присвячена наша праця” (Кость Левицький)
Розгорнути
Народився Павло Сохань
(18 листопада 1926, Новоіванівка, Сумщина – 14 червня 2013, Київ) — український історик-славіст, джерелознавець, археограф, член-кореспондент Національної академії наук України (1985), заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії УРСР у галузі науки і техніки (1980). Автор понад 400 праць у галузі всесвітньої історії, археографії та джерелознавства. Головний редактор «Українського археографічного щорічника» та «Наукових записок Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України», член редколегій низки вітчизняних наукових періодичних видань та наукової ради «Українського історичного журналу».
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі