chrome firefox opera safari iexplorer

На Київщині будуть вирощувати енергетичну вербу

20 квітня 2015 о 17:36
eveningkiev.com

Компанія «Укртепло» висадила в Іванківському районі на Київщині 110 гектарів енергетичної верби, яка дозволить виробити понад 100 тисяч тонн біопалива.

Як повідомляє Укрінформ з посиланням на сайт EcoTown, протягом чотирьох років загальна площа плантацій під цією культурою збільшиться до 17 тисяч гектарів.

Зокрема, у 2015 році «Укртепло» має намір засадити енергетичною вербою близько 2,2 тис. га.

За три роки невибаглива до ґрунтів і стійка до перепадів температур рослина з 20 см саджанця перетворюється на 5-6 метрової висоти кущ. Як результат, з одного гектара верби компанія планує отримувати 60 тонн біомаси кожні три роки.

Вже наприкінці 2018 року цьогорічні плантації дозволять забезпечити біопаливом – деревною тріскою — сотні бюджетних закладів в Україні.

Згідно з підрахунками компанії, переведення однієї школи або лікарні з природного газу на альтернативне паливо дозволить економити, як мінімум, 200 тис. гривень бюджетних коштів під час одного опалювального сезону.

Довідково (з сайту salix-energy.com)

salix-energy.com

 salix-energy.com

Енергетична верба — вид верби (Salix), що швидко росте, тому придатна для використання як біомаса.

Серед усіх енергетичних рослин у світі саме верба сьогодні використовується у світі в якості основної енергетичної культури для виробництва твердого палива. Найбільший досвід у її продукуванні і вирощуванні мають такі країни як Швеція, Англія, Ірландія, Польща, Данія.

Найбільші плантації верби на сьогодні у Швеції, які складають приблизно 18 000 – 20 000 га, в Польщі — більше 6 000 га. В Україні, незважаючи на велику кількість незадіяних земель несільськогосподарського призначення, промислових посадок енергетичних рослин поки що недостатньо.

Рослини в енергетичних плантаціях висаджують саджанцями в шаховому порядку. Кількість саджанців на 1 га висаджують в залежності від плануючого циклу збору майбутнього урожаю.

Енергетичні плантації біомаси попереджують ерозію ґрунтів, сприяють покращенню навколишнього середовища.

При згорянні біомаси на електростанціях або в котлах в атмосферу викидається тільки СО2, який був поглинутий рослиною в період її росту.

Характеристики кущоподібної верби виду Salix Viminalis

• Середній приріст маси – 1,5 метра в рік.
• Збір урожаю – кожні 2-3 роки.
• Кількість циклів збору урожаю з однієї посадки – 7-8 разів, після чого можна проводити рекультивацію землі під посадку інших культур або закладати нову плантацію верби.
• Вимогливість до ґрунтів – ґрунти середньої якості з великою вологістю.
• Потреба рослини в мінеральних добривах – для підживлення рослин в ґрунти вносять 3 види мінеральних добрив. Кількість мінеральних добрив залежить від якості землі, проте значно менше від потреб інших сільськогосподарських культур.
• Період збору урожаю – листопад – лютий, коли опадає листя.

Енергетична верба — це:

• відновлювальне тверде біопаливо органічного походження,
• екологічно чиста сировина для виробництва паливних гранул,
• біопаливо, яке придатне до спалювання безпосередньо в котлах для біомаси,
• джерело енергії, яке при згорянні в котлах не порушує баланс вуглецю в атмосфері,
• різновид твердого біопалива, промислове виробництво теплової та електричної енергії з якого двічі дешевше у порівнянні з використанням газу,
• сільськогосподарська культура, урожайність якої в перерахунку на калориметричні показники найбільша серед інших енергетичних рослин, і досягає 20 тон сухої маси з 1 гектара.

Як енергетична верба впливає на екологію і довкілля?

• Один гектар плантації енергетичної верби поглинає з повітря понад 200 тон СО2 за 3 роки.
• Ідеально підходить для засадження забруднених та земель, малопродуктивних з точки зору вирощування сільськогосподарських культур.
• Ефективно застосовується у протиерозійних заходах для укріплення ґрунтів.
• Збагачує ґрунти мінералами та мікроелементами, поживними речовинами природного походження.
• Плантації енергетичної верби є природними фільтрами для видалення відходів агро-промислового виробництва, застосовуються як буферні зони в місцях накопичення біологічних відходів фермерських господарств.
• Енергетична верба є природним фільтром для очищення ґрунтів від пестицидів.

Розділи: Довкілля

25 травня

Інші дати
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
Народився Адальберт Ерделі
(1891, с.Загаття, Закарпатська область – 1955) – українського живописця, одного з основоположників закарпатської школи образотворчого мистецтва.
Розгорнути
Народився Олександр Корнійчук
(1905, м.Христинівка, Черкаська область – 1972) - письменник, громадський діяч, драматург, публіцист. Автор п'єс «Загибель ескадри», «Платон Кречет», «Над Дніпром», «Пам'ять серця».
Розгорнути