chrome firefox opera safari iexplorer

Одеська гуморина пройде в експрес-форматі

01 квітня 2015 о 10:03

Уже не перший рік 1 квітня Одеса перетворюється на Всесвітню столицю гумору, приваблюючи туристів яскравими карнавалами, нетрадиційними пам’ятниками та іншими гумористичними акціями. Однак цього року традиційного Дня сміху в Південній Пальмірі таки не буде. Місцева влада прийняла таке рішення з огляду на небезпеку терактів, які протягом останніх півроку, попри посилені заходи безпеки, час від часу стаються в місті.

Тож День дурня одесити матимуть змогу відсвяткувати «нецентралізовано» — кожен на свій смак, і після повноцінного робочого дня (1 квітня, всупереч традиції, буде робочим), пише Україна молода.

Нагадаємо, що минулого року свято також пройшло без особливої помпезності. Тоді причина була, швидше, морально-етична — траур за героями Небесної сотні. Цьогоріч це робиться з міркувань безпеки: не так давно у місті знову пролунав потужний вибух. Пристрій спрацював на підвіконні офісу «Громадського корпусу полку «Азов», що займався допомогою воїнам АТО. Потужність вибухівки становила близько 600 грамів у тротиловому еквіваленті. А в понеділок увечері невідомі стріляли в чоловіка, який є членом однієї з волонтерських організацій міста. Офіційних даних поки не оприлюднюють, але місцеві ЗМІ стверджують, що він отримав від п’яти до восьми кульових поранень. Зараз за його життя борються лікарі.

На цьому тлі одеситам і справді не до сміху,тож і Гуморина буде порівняно скромною і камерною. Організатори відмовилися від вуличних конкурсів та традиційного Параду гумору — яскравого костюмованого карнавалу, який щороку перетворював Одесу на маленьке Ріо-де-Жанейро. Натомість основна частина заходів пройде в рамках фестивалю клоунів та мімів «Комедіада», який відбудеться вже вп’яте. До Одеси приїдуть 22 театри, більшість — з України. «Якщо політики роз’єднують, то клоуни — об’єднують», — переконані організатори, тому до вітчизняних артистів долучаться клоуни з Польщі, Німеччини та Росії.

Окремо пройдуть заходи для юних глядачів. Деякі клоуни виступатимуть спеціально для хворих діток та дітей-переселенців зі сходу. Гуманну соціальну місію виконуватимуть і комедіанти, які вирушать до Одеського військового госпіталю, щоб підняти дух пораненим бійцям.

Туристи з інших міст, які спеціально приїдуть на свято, теж не залишаться розчарованими. На центральних вулицях Одеси діятимуть локальні майданчики, на яких виступатимуть гумористи та клоуни. У Будинку клоуна пройдуть веселі гала-концерти не лише першого, а й другого квітня. Але одесити обіцяють відродити свято таким, як воно було задумано від початку — коли в країні запанує мир і спокій.

21 вересня

Інші дати
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути