chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві впорядкували легендарний «Старт». Громадськість очікує на розірвання договору його купівлі-продажу

04 квітня 2015 о 15:58

Кілька тон вивезеного сміття, нові сміттєві баки, машина піску до дитмайданчика та вимога до Гепрокурора України перевірити дійсність договору купівлі-продажу київського спорткомплексу «Старт» з подальшим його розірванням – такі результати сьогоднішнього суботника, проведеного на історичному стадіоні «Старт».

Організаторами упорядкування території спортивного комплексу стали Фонд Миколи Томенка «Рідна країна», ГО «Муніципальна ліга Києва» , ГО «ФК» Старт» за підтримки голови Шевченківської РДА, депутата Київради Олега Гаряги та депутата Київради Олександра Федоренка.

IMG_3890

IMG_3954

IMG_3943

 

Крім прибирання території спорткомплексу, організатори вшанували пам’ять загиблих футболістів покладанням квітів до композиції «Матч смерті» та підтримали молодшу футбольну команду «Старту» м’ячами.

IMG_3817

IMG_4045

Київський стадіон відомий не тільки своєю трагічною історією — на цьому стадіоні у 1942 року відбувся так званий «матч смерті» між київською командою «Старт» німецькою командою «Флакельф» (на честь цього матчу на стадіоні встановлено скульптурно-архітектурну композицію), але й не менш трагічним майбутнім.

У 2010 р. спорткомплекс було віддано (продано) у приватні руки з перспективою подальшої забудови. На місці стадіону мав з’явитися спортивно-оздоровчий комплекс та багатофункціональний житлово-офісний комплекс з приміщеннями торгово-розважального призначення та паркінгом.

Громадськість, спільно з політиками неодноразово ставала на захист «Старту», в результаті чого у березні (4.03.2015) цього року Київрада прийняла рішення про скасування передачі приватній структурі земельної ділянки стадіону. Проте, учасники суботника заявляють про подальшу загрозу для «Старту» — земельна ділянка стадіону продовжує перебувати у власності приватної компанії.

Один з організаторів акції, народний депутат, голова Фонду «Рідна країна» Микола Томенко зазначив, що доля «Старту» не вирішена до кінця: «Є чинний договір купівлі-продажу товариством «Голден Хаус» стадіону у столичного Фонду держмайна. Цей договір є реальною загрозою для спорткомплексу, незважаючи на рішення Київради. Є бездіяльність ФДМУ, який знає про значні порушення чинного законодавства як під час укладання договору купівлі-продажу спортивного комплексу державної власності, так і під час виконання умов цього договору зі сторони «Голден Хаус». Фондом держмайна не здійснено жодних заходів як щодо контролю за виконання умов договору, так і щодо розірвання договору купівлі-продажу».

Народний депутат направив до Генпрокуратури запит, в якому вимагає відомство навести лад у цій справі та з’ясувати причини бездіяльності Фонду держмайна у Києві.

Довідково

26 лютого 2010 року Київрадою було прийнято рішення про передачу ТОВ «Голден Хаус» земельної ділянки для комплексної реконструкції стадіону «Старт», будівництва та експлуатації багатофункціонального житлово-офісного комплексу з приміщеннями торгово-розважального призначення та паркінгом.

23 липня 2010 року Регіональне відділення Фонду держмайна України в м. Києві та ТОВ «Голден Хаус» уклади договір купівлі-продажу спортивного комплексу державної власності шляхом продажу за некомерційним конкурсом.

4 березня 2015 року рішенням Київради була скасована передача в оренду земельної ділянки загальною площею 4,83 га ТОВ «Голден Хаус».

На сьогодні залишається не скасованим договір купівлі-продажу СК «Стадіон «Старт» між Регіональним відділенням ФДМУ у м. Києві та ТОВ «Голден Хаус», укладений 23.07.2010.

Лілія Мартиненко, фото автора

25 травня

Інші дати
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
Народився Адальберт Ерделі
(1891, с.Загаття, Закарпатська область – 1955) – українського живописця, одного з основоположників закарпатської школи образотворчого мистецтва.
Розгорнути
Народився Олександр Корнійчук
(1905, м.Христинівка, Черкаська область – 1972) - письменник, громадський діяч, драматург, публіцист. Автор п'єс «Загибель ескадри», «Платон Кречет», «Над Дніпром», «Пам'ять серця».
Розгорнути