chrome firefox opera safari iexplorer

МОЗ хоче відмовитись від бюджетного статусу лікарень

27 травня 2015 о 17:36

Міністерство охорони здоров’я України планує перевести лікарні до розряду небюджетних установ, які зможуть вести власну підприємницьку діяльність і самостійно розпоряджатися доходами. Про це у середу, 27 травня, заявив міністр Олександр Квіташвілі, представляючи на засіданні уряду підготовлений МОЗ пакет законопроектів.

Квіташвілі заявив, що мова йде про переоформлення медустанов з бюджетних установ в інші організаційні форми, в тому числі у державні та комунальні підприємства. Це дозволить їм легально оформляти свої доходи і самостійно ними розпоряджатися, а також залучати інвестиційний ресурс, допомогу донорських організацій.

Також передбачається, що медустанови офіційно стягуватимуть плату за надані послуги.

«Ми повинні змінити систему фінансування медустанов і перейти на оплату наданих послуг», – заявив Квіташвілі, зазначивши, що рішення про конкретну зміну форми організації мед установ, згідно з проектом медичної реформи, буде ухвалюватися на місцевому рівні.

Олександр Квіташвілі оцінив тіньові доходи лікарень на рівні 70% усіх надходжень. За його словами, нинішня організаційна форма лікарень не дозволяє їм, зокрема, ефективно співпрацювати зі страховими організаціями.

«Ми пропонуємо цими законопроектами: Перше — це змінити правовий статус закладів охорони здоров'я і дати їм можливість автономного управління. Сьогодні вони отримують всі трансфери по розписаним схемами, вони не можуть легально показати доходи, які у них, ми знаємо, що є, включаючи ті, які вони отримують абсолютно легально. Сьогодні вони не можуть працювати зі страховими компаніям, тому що немає механізму отримання грошей від страхових компаній. Це дуже закрита система, ми хочемо, щоб система трохи відкрилася, щоб була можливість абсолютно легально заробляти гроші. Це і у формі бюджетних установ, і в формі держпідприємства, комунального підприємства та інших форм», – заявив Квіташвілі.

Пакет законопроектів міністр має намір докладно представити громадськості 2 червня.

«Ми зробимо 2-го велику колегію у МОЗ. Абсолютно всім медичним спільнотам зробимо презентацію, більше обговоримо (законопроекти). Але група, яка писала закони, залучала абсолютно всіх, кого можна було залучити. І громадські організації, й експертів з РПР (реанімаційному пакету реформ). Там були лікарі, там були міжнародні експерти, там людей 20 працювало», — сказав Квіташвілі.

21 вересня

Інші дати
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути