chrome firefox opera safari iexplorer

На київському стадіоні покажуть чеське кіно про Позняки

09 червня 2015 о 19:30
cultprostir.ua

10 червня в рамках проекту «Кіно на Старті» на стадіоні «Старт» відбудеться показ фільму«Яма» чеського режисера-документаліста Їржі Стейскала. Фільм, що люб'язно надається автором, має низку нагород, а також отримав приз глядацьких симпатій на цьогорічному фестивалі Docudays у Києві.

Стрічка, випущена у 2014 році, оповідає життєву історію про оборону власного простору на Позняках. Один з організаторів суспільної ініціативи «стадіон Старт» розповів: «Відвага та оптимізм головних героїв фільму сповнює натхнення усіх, хто переглядає цю стрічку. Тих, кому з власного досвіду зрозуміло, що дики інтереси зажерливих забудовників не мають меж. Тих, хто об'єднується разом, аби протистояти цинічній політиці інвесторів та самим визначати свій життєвий простір. Забудовникам «нових Позняків» протистоїть Наталія Юрченко зі своєю сім'єю – мешканцями маленького історичного села Позняки, яке в другій половині ХХ ст. опинилося в межах міста Києва. Їх приватний простір з городом, садом, домашніми тваринами, знаходиться в пастці поміж висотних будинків. Кози бродять поміж багатоповерхівок, бруднувате подвір'я зі свинями, город з рослинами на продаж говорять до нас, що навіть такий матеріально бідний простір може бути набагато гуманнішим і прийнятнішим для життя ніж тісні бетонні соти навколо».

Нагадаємо, проект «Кіно на Старті» був запущений в кінці травня. Літній кінотеатр працює щосереди і щосуботи. По суботах відбуваються денні покази світових шедеврів кіно та анімації для дітей і не тільки, а по середах вечорами демонструються фільми для дорослих. Стрічки, відібрані для показів, як художні, так і документальні, мають соціальну тематику. Після кожного фільму відбувається його обговорення. Вхід на всі сеанси – вільний.

Джерело: cultprostir.ua
Розділи: Новини культури

19 січня

Інші дати
Хрещення Господнє (Водохреща)
Там, на річці на Йордані Там Господь Христос хрестився, З рук Хрестителя Івана У святій водичці вмився" (Ярослав Вільшанко)
Розгорнути
Народився Гордій Левченко
(1897, с. Дубрівка Житомирської обл. - 1981) - військово-морський діяч, адмірал, головнокомандувач Балтійського флоту. У 1939-1942 роках - заступник наркома ВМФ СРСР. Під час Другої світової війни керував обороною Криму.
Розгорнути
Народився Тимофій Левчук
(1912, с. Бистрівка Житомирської обл. - 1998) - українського кінорежисера, народного артиста. Фільми: "Іван Франко", "Калиновий гай", "Два роки над прірвою", "Помилка Оноре де Бальзака", "Родина Коцюбинських" та ін.
Розгорнути
Народилася Марія Тим'як
(1889, м. Косів Івано-Франківської обл. - 1970) - народний майстер мистецької кераміки. Створювала оригінальний побутовий посуд (миски, глечики), вазочки і фігурки, оздоблюючи їх геометричним орнаментом. Вироби зберігаються у музеях Києва і Львова.
Розгорнути