chrome firefox opera safari iexplorer

На київському стадіоні покажуть чеське кіно про Позняки

09 червня 2015 о 19:30

10 червня в рамках проекту «Кіно на Старті» на стадіоні «Старт» відбудеться показ фільму«Яма» чеського режисера-документаліста Їржі Стейскала. Фільм, що люб'язно надається автором, має низку нагород, а також отримав приз глядацьких симпатій на цьогорічному фестивалі Docudays у Києві.

Стрічка, випущена у 2014 році, оповідає життєву історію про оборону власного простору на Позняках. Один з організаторів суспільної ініціативи «стадіон Старт» розповів: «Відвага та оптимізм головних героїв фільму сповнює натхнення усіх, хто переглядає цю стрічку. Тих, кому з власного досвіду зрозуміло, що дики інтереси зажерливих забудовників не мають меж. Тих, хто об'єднується разом, аби протистояти цинічній політиці інвесторів та самим визначати свій життєвий простір. Забудовникам «нових Позняків» протистоїть Наталія Юрченко зі своєю сім'єю – мешканцями маленького історичного села Позняки, яке в другій половині ХХ ст. опинилося в межах міста Києва. Їх приватний простір з городом, садом, домашніми тваринами, знаходиться в пастці поміж висотних будинків. Кози бродять поміж багатоповерхівок, бруднувате подвір'я зі свинями, город з рослинами на продаж говорять до нас, що навіть такий матеріально бідний простір може бути набагато гуманнішим і прийнятнішим для життя ніж тісні бетонні соти навколо».

Нагадаємо, проект «Кіно на Старті» був запущений в кінці травня. Літній кінотеатр працює щосереди і щосуботи. По суботах відбуваються денні покази світових шедеврів кіно та анімації для дітей і не тільки, а по середах вечорами демонструються фільми для дорослих. Стрічки, відібрані для показів, як художні, так і документальні, мають соціальну тематику. Після кожного фільму відбувається його обговорення. Вхід на всі сеанси – вільний.

Джерело: cultprostir.ua
Розділи: Новини культури

23 червня

Інші дати
Народився Михайло Матусовький
(1915, м. Луганськ – 1990) – радянський поет. Автор текстів пісень: «На безымянной высоте», «С чего начинается Родина», «Подмосковные вечера» та ін.
Розгорнути
Народилася Анна Ахматова (Горенко)
(1889, м.Одеса – 1966) - російська поетеса, літературознавець, перекладач.
«Эти очи — словно море, Волн сиянье голубых. И мое былое горе, Как пылинка, тонет в них. Эти очи — как криница. Перламутр блестит на дне, А надежда, как зарница, Сквозь ресницы блещет мне.» (Анна Ахматова, переклад вірша Івана Франка)
Розгорнути